В Купертіно планують відкрити доступ до автомобілів за допомогою Face ID

238

Apple запатентує систему розпізнавання осіб для відкриття автомобіля

Apple запатентує права на систему розпізнавання осіб, з допомогою якої можна розблокувати автомобіль без ключа, досить наявність власника.

Сайт про високих технологіях Futurism повідомляє, що Apple подала заявку на дану технологію на початку 2017 року і що 7 лютого вона була опублікована відомством США по патентах і товарних знаків під назвою «Система і метод авторизації транспортних засобів».

Патент деталізує два способи, з допомогою яких користувач може використовувати систему розпізнавання осіб, щоб розблокувати свій автомобіль.

По-перше, можна буде встановити необхідну технологію на самому транспортному засобі, водієві достатньо буде підійти до транспортного засобу для того, щоб його зовнішні дані особи були зчитані датчиками, перш ніж відкрити двері і ввійти всередину. По-друге, користувач зможе використовувати функцію розблокування Face ID, доступну на смартфоні Apple (починаючи з X-серії і вище), щоб розблокувати автомобіль.

Але на цьому технології не зупиняються. На додаток до безпосереднього відкриття доступу в автомобіль технологія розпізнавання осіб здатна запам’ятати специфічні налаштування автомобіля для кожного з користувачів транспортного засобу. Наприклад, якщо особа власника автомобіля розпізнано успішно, машина автоматично адаптує музику, виставити потрібні налаштування сидіння і клімат-контролю.

В Купертіно планують відкрити доступ до автомобілів за допомогою Face ID

Залишається подивитися, наскільки великий шанс, що в Купертіно «допилят» технологію і виведуть її на ринок. Як відомо з новинної стрічки, справи з автономними машинами у Apple йдуть ні добре ні погано. В кінці січня «яблучники» звільнили більше 200 співробітників, які брали участь у програмі створення автономних технологій, що отримала назву «Project Titan», і цей крок був витлумачений деякими експертами як невдача (або навіть провал) у спробах однією з найбільш розкручених технологічних компаній в реалізації її високих автомобільних амбіцій.

Ми бачили принаймні одну аналогічну систему розпізнавання осіб, реалізовану раніше: в прототипі Faraday Future FF91. Проте шанси на те, що цей китайський електрокар потрапить на ринок, невеликі. Отже, єдиним серійним автомобілем на ринку з реалізованої автоматизованою системою надання доступу за допомогою біометричних даних залишається новий Hyundai Santa Fe, що продається зараз на ринку Китаю. Правда, в цьому автомобілі використовуються датчики відбитків пальців, щоб розблокувати двері і запустити двигун, а не футуристична технологія розпізнавання осіб