Українцям загрожуватимуть величезні штрафи за проїзд дорогами країни

44

Те, що в україні за проїзд певними автотрасами скоро потрібно буде платити, і які суми потрібно буде віддати за 1 кілометр такого шляху, за умови, що поїздка відбувається на певному автомобілі, поінформували на засіданні кабінету міністрів україни.

Зокрема, поки нововведення відносяться тільки до великовантажів-автомобілів, з масою більше 12 тонн, і саме їх водіям потрібно буде оплачувати переміщення дорогами держпризначення, повідомляє «стіна». Також, вже розроблена технологія, що відстежує радіочастотні мітки ідентифікації, що дозволить відстежувати водіїв на даних дорогах, а заплатити можна буде через спеціально створену електронну систему. Передбачається, що всі отримані від користування платними автотрасами гроші, не виключаючи штрафів за несвоєчасну оплату, стануть направляти в «дорожній фонд».

Ініціатори цих нововведень впевнені, що в україні як мінімум 1,5 млн. Вантажних авто, без урахування тих, що мають реєстрацію в інших державах, і саме вантажівки, через свою велику вагу, швидко зношують дорожнє покриття.

Відзначимо, що в кабміні вже розраховують на отримання близько 9 мільярдів гривень від платних автотрас, і назвали середню вартість послуги — від 1 до 3 гривень за 1 кілометр. Таким чином, провівши нехитрі підрахунки, можна зробити висновок — за проїзд 12-тонного вантажного авто від києва до одеси, доведеться викласти від 500 до 1,5 тис.гривень.

Крім того, відмова від оплати подібної поїздки буде відповідно каратися: