У водіїв зявилася нова фобія: боязнь автономних машин

260

Люди бояться автономних автомобілів: про це вони розповіли дослідникам

«Бійтеся своїх бажань, вони можуть збутися», застерігає нас приказка. Адже і праві були предки. Все нове, незвичайне, нестандартне, все це може сильно налякати людину, навіть якщо несе в собі прогрес і миролюбні мети.

Дивіться також: Дослідження показало, що шансів у злочинців бути збитими автономним автомобілем більше, ніж у собак

Як показало дослідження, 71 відсоток опитаних респондентів, насправді боїться їздити на автономних автомобілях. При цьому, мова йде не про дітей або літніх людей. В опитуванні асоціації AAA взяли участь 71% дорослих американців, які не страждають психічними захворюваннями, і вони зізналися, що думка про поїздку на повністю автономному автомобілі зводить їх з розуму.

У водіїв зявилася нова фобія: боязнь автономних машин

Дослідники підозрює, що зароджується фобії посприяв «ряд гучних інцидентів з автоматизованими транспортними засобами», що відбулися в минулому році. Їх було небагато, але їх розтиражували ЗМІ неабияк, посіявши паніку серед населення.

Щоб автономні засоби пересування не лякали людей, триває дослідження, вони повинні бути повільними, передбачуваними і переміщатися в закритому просторі. Їх не бояться 53% опитаних. Такі вже використовуються в деяких аеропортах і в тематичних парках розваг.

У водіїв зявилася нова фобія: боязнь автономних машин

Вражаюче, але лише 44% «відчувають себе комфортними автономними транспортними засобами для доставки їжі або посилок». Ці люди бояться повстання роботів? Чи бояться, що ці машини їх в майбутньому буду їх масово збивати? На ці питання дослідження не дає відповідей.

Ще одне відкриття у дослідженні AAA говорить нам про те, що у водіїв, у яких є в автомобілі системи «допомоги в підтримці смуги руху», «адаптивний круїз-контроль», система «автоматичного аварійного гальмування» або системи «самопарковки» 68 відсотках «більше довіряють цим функціям, ніж водії, у яких їх немає». Решта 32 відсотки не знають, що у них є ці системи, і дивуються, чому цей клятий автомобіль видає звуковий сигнал кожен раз, коли вони перетинають суцільну лінію?

У водіїв зявилася нова фобія: боязнь автономних машин

Наскільки виправдані побоювання звичайних користувачів автомобілів з цього приводу, у дослідженні також не йдеться. Але одне можна сказати точно: поки автономні системи не є вінцем еволюції автомобільних технологій. Тому ставитися до них треба виключно як до помічників, а не як до повноцінних «роботизованим-автопилотам наділеним штучним інтелектом».