“у росії всі один одного обманюють” – 3 небезпеки для водіїв

24

— російський правозахисник і громадський діяч, відомий як «медведь».з 2006 року і по теперішній час займається автоправозахисною діяльністю. Допомагає російським водіям відновити порушені права в судах та інших органах державної влади.

ー як потрібно водієві співпрацювати з автосервісом, щоб там не обдурили?

— велике значення має правильне оформлення документів. У заявці водій повинен вказати список несправностей, з якими він звертається в автосервіс, і які, на його думку, підлягають ремонту. Після чого фахівець проводить діагностику і вказує, що саме потрібно відремонтувати. Обов’язково читайте, що написано в заявці. Один екземпляр залишайте у себе.

В акті прийому-передачі транспортного засобу грамотно заповнюйте всі пункти. Найкраще машину сфотографувати до того, як ви залишите її на ремонт. Всі роботи автосервіс повинен з вами погоджувати. Якщо майстер знайшов нову проблему, то він повинен відправити документ на електронну пошту водія, де вкаже, що саме вимагає ремонту і які деталі знадобляться.

Ми живемо в росії, тут всі один одного обманюють. Якщо людина не розбирається в пристрої автомобіля, то в разі неправильного ремонту доведеться довго ходити по судах. Наприклад, водієві прислали список запчастин, вони все не підійшли, пропонують ще що-небудь докупити. Убезпечити себе можна тільки наявністю всіх документів, в яких був вказаний список робіт автосервісу.

— найбільший результат, який я хочу відзначити, не пов’язаний з діяльністю нашого комітету. Мова про поголовне скорочення інспекторів даі і установку великої кількості камер відеоспостереження на дорогах. Самих даішників залишилося дуже мало. Це призвело до того, що» домовитися на місці ” стало вкрай складно. З камерою ж не домовишся.

Велика проблема, яку ще належить вирішити, — це оформлення дтп. Справа в тому, що страховики бачать в кожному потерпілому шахрая, який намагається їх обдурити. Будь-яку помилку в європротоколі використовують на свою користь. Тому водії неохоче йдуть на оформлення дтп своїми силами. Якщо ми зможемо переломити ситуацію, то час оформлення аварії скоротиться в кілька разів.

– мені імпонує досвід проведення техогляду в сша, об’єднаних арабських еміратах та інших розвинених країнах. Там раз на рік водій повинен приїхати на станцію техогляду для продовження терміну дії реєстрації транспортного засобу. Якщо у водія є неоплачені штрафи, не оформлений страховий поліс, то йому не продовжать реєстрацію.

У росії гибдд говорить, що рівень дтп через несправного авто нижче 1%, мовляв, технічний стан машини не є першопричиною аварій. Але наскільки ця статистика відображає реальність? наприклад, якщо людина постраждала в дтп, яке сталося на прилеглій території, то такого потерпілого в статистику не вносять.

У будь-якому випадку, перед даішниками як і раніше стоїть завдання знизити кількість дтп. Тож .