У росії поміняли правила розрахунку вартості ремонту по осаго

14

20 вересня 2021 року в росії змінилася методика розрахунку витрат на ремонт пошкодженого транспортного засобу по осаго. Головним нововведенням стала поява власного довідника середньої вартості запчастин для кожного регіону рф (раніше таких довідників на всю країну було лише 13).

За задумом, це повинно посприяти більш точному розрахунку вартості ремонту для того чи іншого населеного пункту з урахуванням місцевих цін. До слова, формуванням довідників як і раніше буде займатися російський союз автостраховиків (рса).

Фото usedcars-cars.com

Середня вартість конкретної деталі буде розраховуватися на підставі цін, взятих не менше ніж з п’яти профільних інтернет-магазинів. Самі ж довідники будуть оновлюватися не раз на півроку( як раніше), а кожні три місяці. Це знову таки покликане посприяти більш точному розрахунку вартості ремонту.

Відомо, що перша серія довідників сформованих за новими правилами буде випущена лише в березні 2022-го. Такий перехідний період позначив безпосередньо центральний банк рф, що є регулятором страхового ринку.

Також зміни торкнулися можливості використання вживаних запчастин. Так, за старою методикою експерт, заручившись письмовою згодою страховика і потерпілого, міг розрахувати вартість ремонту з урахуванням більш дешевих б/у запчастин.

Це можна було робити в “виняткових випадках” (наприклад, якщо на доставку нової запчастини було потрібно більше 45 днів). Тепер же від даного пункту відмовилися, що має позитивно відбитися на якості ремонту.

А ось пункт про виплати з урахуванням зносу транспортного засобу коригуванням не піддався, а значить власники машин віком старше 10-15 років як і раніше не можуть розраховувати на відшкодування повної суми ремонту.