У російській поліції з’явилися електрокари

9

Максимальна швидкість електрокарів, закуплених ростовською поліцією, не перевищує 30 кілометрів на годину, а в пішохідних зонах вони не будуть розганятися швидше 12 кілометрів на годину.

Судячи з фотографій і відео, мова йде про гольфкарі 5e-tigarbo виробництва російської компанії комз-експорт, яка випускає різну автотехніку і електрокари місткістю від двох до восьми чоловік. Поліцейський варіант розрахований на чотирьох: два сидіння є в салоні, а ззаду встановлений цілісний диван.

Електромобіль комплектується мотором потужністю п’ять кіловат (6,8 кінські сили) і проїжджає без підзарядки не більше 60 кілометрів. Його батарею можна наповнити від звичайної побутової розетки на 220 вольт. У стандартне оснащення входять світлодіодний ближнє і дальнє світло, легкосплавні диски діаметром 14 дюймів і круїз контроль, а за доплату можна встановити м’які двері і 16-дюймові колеса. Стартова ціна, зазначена на сайті виробника, становить 1,1 мільйона рублів.

У березні на тульському машинобудівному заводі почалося виробництво електричної вантажівки «мураха» у версії для поліції. У його кузові можуть вміститися дев’ять осіб: за задумом виробника, туди можна буде садити порушників. Чи заступив поліцейський “мураха” на службу, поки невідомо.