У 2018 року вторинний ринок автомобілів продовжив старіти

190

Старі автомобілі стають все більш віковими в 2018 році

CarPrice – це компанія, що спеціалізується на продажу автомобілів з пробігом через онлайн-аукціон, а це означає, що у подібного онлайн-сервісу є велика база, завдяки якій можна проаналізувати стан ринку старих автомобілів. Цим і зайнялися фахівці сервісу, розглянувши під мікроскопом ситуацію на ринку б/у авто, виставлених на продаж восени 2018 року.

Дивіться також: Як знецінюються старі автомобілі на ринку

Так, за інформацією CarPrice, на автомобілі у віці від 10 до 15 років довелося 32,6% від загального числа машин, що на 9,2 в.п. більше, ніж восени 2017 року. При цьому середня вартість вживаного автомобіля в Росії знизилася на 5,5% до минулого року і становила 449 127 рублів.

Ось співвідношення автомобілів за віком у вересні-листопаді 2018 в порівнянні з АППГ:

У 2018 року вторинний ринок автомобілів продовжив старіти
У 2018 року вторинний ринок автомобілів продовжив старіти

Що ми тут бачимо? Та те, що ринок уживаних авто «старіє», і причина цього, на думку експертів, дефіцит «триліток».

Денис Долматов, генеральний директор компанії CarPrice, пояснив тенденцію наступним чином: «У 2015 році ринок нових машин «провалився» на третину, результати цього провалу видно сьогодні, коли такі машини виходять на вторинний ринок. Будь дефіцит призводить до зростання цін. На наш погляд, на початку 2019 року «трьохлітки» подорожчають на 5-10%. А ось машини «у віці», швидше за все, не стануть дорожче: їх ціна залежить лише від стану, пробігу, кількості власників, стану кузова. Зміни цін на нові машини на них майже не впливають просто тому, що 7-10-річні моделі давно зняті з виробництва».

Також на ринку стає менше свіжих машин, віком 4-6 років. Експерти CarPrice це пов’язують зі збільшенням терміну володіння авто. Власники таких машин не поспішає з ними розлучатися, вичікуючи, що буде з ринком і цінами. І це цілком логічно. Будь-який власник такого автомобіля, думаю, погодиться з цим.

А ось і найпопулярніші у продажу автомобілі (порівняння за осінь 2018 і 2017 року)

У 2018 року вторинний ринок автомобілів продовжив старіти

Як і за аналогічний торішній період, наймасовішим за пропозицією автомобілем став Ford Focus III. Рестайлінговий Opel Astra Н зберіг другу позицію за популярністю в Росії, а ось замість минулорічної Шкоди в трійку лідерів увірвався рестайлінговий Focus другого покоління. Далі, згідно з даними, в табличці спостерігається серйозна рокіровка.

Відзначається, що в рейтинг включені тільки найбільш затребувані на ринку авто, з числа яких були виключені автомобілі ціною нижче 40 тисяч рублів з-за поганого технічного стану більшості таких машин.