Турбоперекрестки в Москві: Що це таке?

298

Москвичам підготували новий автодорожній експеримент з перехрестями

Незважаючи на те, що схема перехрестя «круговий рух» у Росії не найпоширеніша, а в столиці перетинань доріг з колом обчислюється всього 40 десятками, запланований у Москві експеримент стане досить важливим для зміни інфраструктури та удосконалення ведення потоку автомобілів в майбутньому.

Про цьому самому майбутньому подбають у Центрі організації дорожнього руху. На офіційному Твіттері специ розмістили наступне текстове повідомлення, підкріпивши його відеорядом:


«Коло на дорозі завжди челлендж – занадто багато перебудов. Робимо пілот «турбоперекрестока» на перетині Чертанівський і Червоного Маяка. Намалюємо коридори за принципом «кому направо, перебудовуватися не повинен». Буде менше конфліктних точок, все має поїхати на 20-30% швидше»
, twitter.com

Про початок проведення експерименту і місці облаштування нового перехрестя гостям і жителям столиці повідомлять заздалегідь, але вже зараз відомо, що перший «турбоперекресток», на якому рух буде здійснюватися за допомогою спеціальної направляючої розмітки, планують організувати в районі Чертаново Центральне вже в поточному році. Про це повідомили в прес-службі ЦОДР:


«У Москві з’явиться перший турбо-кільцеве перехрестя. Пілот буде проводитися на перетині вулиць Чертанівський і Червоного Маяка. На відміну від звичайного кругового перехрестя на пілотному більшість напрямків буде виводитися по оптимальній траєкторії за допомогою направляючої розмітки».

ЦОДР буде цілодобово стежити за дорожньою обстановкою на новому перехресті в режимі реального часу за допомогою камер відеоспостереження, також про нововведення водії будуть попереджені за допомогою інформаційних табло.

За даними журналу «За кермом», також у ході експерименту на перехресті будуть встановлені нові дорожні знаки та інформаційні таблички:

Турбоперекрестки в Москві: Що це таке?

Якщо експеримент буде визнаний вдалим, то швидше за все нові знаки також будуть введені державні стандарти в ПДР.

Звідки взявся новий тип турбоперекрестка?

Турбоперекрестки в Москві: Що це таке?

Як і багато інші оновлення – з Заходу. Як відомо, ймовірність зіткнення на круговому перехресті порівняно зі стандартним перехрестям нижче в рази, якщо бути точним в 8 разів. Тим не менш, круговий рух через рідкості застосування перетинів подібного формату залишається серйозне головоломкою для водіїв. Хто кого пропускає? По якій траєкторії їхати?

Турбоперекрестки в Москві: Що це таке?

Небезпечні місця на перехрестях

Проблему вирішили англійці, ввівши так званий «Раундэбаут» перехрестя. Схема, що з’явилася понад 50 років тому довгий час, лежала на полицях, і тільки останнім часом дуже швидко почала завойовувати популярність по всій Європі, а тепер добралася і до Росії.

Головна її особливість – мінімальне припинення траєкторій між рухомими транспортними засобами. Перебудовуватися для з’їзду направо не потрібно, на зупинку для пропуску автомобілів йдуть буквально секунди – пробок не збереться.

Турбоперекрестки в Москві: Що це таке?

Трохи пізніше, поліпшену версію кола придумали в Голландії, і назвали її турбо-раундэбаут. Автомобілі проїжджають її ще швидше і роблять це безпечніше. Водіям на таких перехрестях все ясно і зрозуміло (більшості з них). В залежності від того, по якій смузі рухається автомобіль (на такому круговому перехресті заборонено перебудовуватися), можна побачити його траєкторію і швиденько подолати коло. Наприклад, права смуга – тільки прямо і направо, ліва – прямо, ліворуч або розворот.

Ось що таке новий перехрестя. А ось так його проїжджають:

Ну і наостанок нагадаємо читачам, що, в’їжджаючи на перехрестя з круговим рухом, водій повинен пропустити автомобілі, що рухаються по колу. В’їжджаючи на коло – поступаємося дорогу. Рухаючись по колу – маємо перевагу перед іншими учасниками руху.

“13.111. При в’їзді на перехрестя, на якому організовано круговий рух і який позначений знаком 4.3, водій транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по такому перехрестя.”.

Дивіться також: Пам’ятка: Як проїжджати круговий рух по – новому?

Штраф за ненадання переваги на круговому русі у відповідності зі статтею 12.13 (Невиконання вимоги Правил дорожнього руху дати дорогу транспортному засобу, який користується переважним правом проїзду перехресть) становить 1.000 рублів.