Це найбільш безпечне місце в вашому автомобілі, і це не те, що ви думаєте

247

Де в машині найбільш безпечне місце?

Так, пристебнутий ремінь може врятувати ваше життя у разі аварії. Причому неважливо, де ви сидите, ремінь безпеки виконують свою роль на 100% в будь-якому місці в машині. Але тим не менш в ДТП ваше життя може врятувати місце, на якому ви сидите. Ознайомтеся з тим, що виявили дослідники, вивчаючи, де в автомобілі найбезпечніше місце.

На перший погляд, можна подумати, що неважливо, на якому місці ви сидите в машині, оскільки ремені безпеки однакові. Але насправді все набагато складніше. Свого часу існував міф, що за водієм сидіти безпечніше всього. Але ще на початку 2000-х кілька досліджень спростували це. Ви не повірите, але, згідно з останніми дослідженнями, саме безпечне місце, на якому ви сидите, буде залежати від вашого віку.

Це найбільш безпечне місце в вашому автомобілі, і це не те, що ви думаєте

Так, Університет Буффало проводив кілька років велике дослідження різних аварій з метою з’ясувати, де ж безпечніше сидіти в машині. За даними дослідження, з’ясувалося, що діти у віці до 8 років мали найнижчий ризик загибелі, сидячи на задньому сидінні. Але у віці від 9 до 12 років ризик зростає (до речі, всі статистичні дані щодо дітям включали інформацію тільки при перевезенні дитини в автокріслі).

У віці від 13 до 54 роки дослідники не виявили різниці між ризиком загибелі на задньому і передньому сидінні. Варто зазначити, що ці дані стосуються сучасних автомобілів, які потрапили в ДТП.

Що стосується старих машин, то, згідно з дослідженням всіх вікових груп, самим безпечним місцем виявилося місце посередині на задньому сидінні (як бачите, ні про якому місці за водієм мови не йде).

Це найбільш безпечне місце в вашому автомобілі, і це не те, що ви думаєте

Однак коли дослідники почали детально розглядати людей старше 55 років, які потрапили в ДТП в нових автомобілях, заднє сидіння виявилося насправді більш небезпечним, ніж сидіння спереду. Це, звичайно, не означає, що заднє сидіння в сучасних машинах менш безпечно для літніх людей, ніж у старих автомобілях.

Ризик отримати важкі травми задніми пасажирами аналогічний для всіх моделей будь років випуску. Але чому тоді дослідження показало, що отримати травму на передньому сидінні менше шансів, ніж на задньому? Вся справа в тому, що в останні роки з-за вдосконалення систем безпеки в сучасних автомобілях переднє сидіння стало безпечнішим порівняно з заднім.

Варто відзначити, що ремені безпеки, як і раніше є найбільш важливим контрольованим фактором ризику. У численних дослідженнях вже давно встановлено, що люди, які не пристібаються, у вісім разів частіше страждають від серйозних травм у випадку ДТП. Так що головне – пристібати ремені.