Трейл-брейкінг (гальмування в повороті) – гоночний маневр, який рятує життя

231

Чому гальмування в повороті може бути одним з найбільш важливих навичок водіння?

Нижченаведене не є інструкцією до дії, а лише описує теорію проходження поворотів в гонках. Не намагайтеся повторити це на дорогах загального користування. Це небезпечно для життя!

Є такий термін у гонщиків «трейл-брейкінг» (Trail-braking) або система гальмування в повороті, яка використовується професійними авто – і мотоспортсменами в різних гоночних дисциплінах. Ралійна школа «Team o’neil Rally School» випустила ролик, що розповідає про те, як і коли варто застосовувати цей прийом. Повчальний розповідь, відкриває очі на багато що в управлінні автомобілем:

Для перегляду відео російською мовою скористайтесь перекладом англійських субтитрів (Налаштування – Субтитри (вкл) – Субтитри перевести на російську)

Коротко розповімо в чому суть відеоролика. І так, навіщо взагалі гонщикам знадобилося гальмувати в повороті? Причин, насправді, може бути безліч. В першу чергу система дій, спрямована на зниження швидкості допомогою активації робочої гальмівної системи призначена для безпечного регулювання швидкості під час проходження поворотів. По-друге, застосування гальмування не перед, а в самому повороті допомагає знизити тимчасові витрати на гальмування і пройти поворот швидше. По-третє, гальмування в повороті дозволяє розширити можливості маневрування та корекції автомобіля чи мотоцикла) у разі непередбаченої ситуації (невірно обрана швидкість, передача, раптову перешкоду на дорозі і так далі).

Дивіться також: Гальмування двигуном на автомобілі, як це робити і чому воно корисно для вас

Техніка здається не дуже простий – сильний, на межі фолу гальмування безпосередньо перед поворотом, з поступовим відпусткою гальмівної педалі безпосередньо під час повороту. На жаль, навчиться такого маневру правильно можна лише в спеціалізованих спортивних автошколах і тільки на практиці. В теорії такому не вчать.

До речі, для тих, хто вже подивився відео, зверніть увагу, що гальмування виробляється лівою ногою. Про цю техніку гальмування у «Team o’neil Rally School» вже був олик і ми його детально розбирали:

Як гальмування лівою ногою може бути корисним у повсякденній їзді?

Так якщо все звучить так просто, чому це так складно? Ну, крім того, що колись доведеться освоїти не менш простий елемент – гальмування лівою ногою, під час трейл-брейкінг виникне ще ряд нюансів, які слід враховувати:

1. Легко перетормозить в повороті, заблокувавши провідні колеса. Дозувати зусилля на педалі потрібно філігранно, інакше можна скотитися в кювет по прямій, так і не зрозумівши, що зробив не так.

2. Інтенсивне гальмування переносить вагу автомобіля на ніс, що дає хороше зчеплення на передніх колесах. З одного боку, це покращує керованість, але з іншого вага йди з корми. Задні колеса втрачають нормальний контакт з поверхнею. Перерозподіл ваги призводить до нестабільності, автомобіль може легко занести, він може пройти по широкій дузі або його розгорне.

Трейл-брейкінг (гальмування в повороті) – гоночний маневр, який рятує життя

Здавалося б, усього два пункти складнощів…, але реально вирішити ці проблеми може тільки досвід і практика, практика під керівництвом професіонала.