Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

238

Ось з якими проблемами стикаються автовласники частіше всього.

Регулярне обслуговування технічного стану життєво важливо для підтримки працездатності вашого автомобіля, будь то пікап, позашляховик, кросовер або вантажівку. Однак іноді навіть при ретельному технічному обслуговуванні з них виникають проблеми. В цьому випадку на кожній машині з’являються певні попереджувальні знаки. Тому потрібно виявити проблему якомога швидше і усунути її, щоб зменшити ймовірність більш серйозної поломки і дорогого ремонту. Ми зібрали для вас 12 найбільш поширених проблем з автомобілем, з якими автовласники часто стикаються.

1) Попереджувальні значки на приладовій панелі: індикатор «Чек двигуна»

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Значок «Чек двигуна» на приладовій панелі – найпоширеніша проблема для автовласників легкових і вантажних автомобілів. Цей індикатор на приборку загоряється, коли ЕБУ (електронний блок управління двигуном) виявляє в системі код помилки в роботі якої-небудь системи. Наприклад, це відбувається, коли помилку видає датчик.

Оскільки існує більш 200 можливих кодів помилок, в результаті яких може загорятися значок двигуна, для того щоб встановити причину появи попередження про неналежну роботу двигуна, потрібно зробити електронну діагностику, яка і покаже номер помилки. За кодом можна встановити, що вийшло з ладу в машині. Якщо проігнорувати це попередження, то є ризик, що це призведе до більш серйозної поломки двигуна.

2) Проблеми з подачею, упорскуванням і запалюванням палива

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Двигун працює найкраще, коли повітря і паливо правильно змішуються і згоряють без залишку в камері згоряння. Щоб ефективно завершити цей процес, ряд компонентів паливної системи та системи запалювання повинні працювати злагоджено, як годинник.

Дивіться також: Частий перезапуск автомобіля або холостий хід: в якому режимі більше витрата палива?

Незважаючи на те що багато рухомі частини допомагають двигуну працювати нормально, неправильна подача і впорскування палива, а також пропуски запалювання є однією з головних проблем при експлуатації автомобіля. Щоб зменшити кількість пропусків запалювання або усунути проблеми з уприскуванням палива, перевірте працездатність паливної системи та запалення.

3) Велика витрата палива

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Коли двигун працює ефективно, він спалює паливо зі швидкістю, яка допомагає ефективно витрачати паливо (економія палива). Проте деякі деталі паливної системи, такі як паливні фільтри, повітряні фільтри, датчик масової витрати повітря і кисневі датчики (лямба-зонд), з часом забруднюються і зношуються.

Якщо їх не замінити, це призведе до того, що двигун буде витрачати більше палива, ніж зазвичай. Знову ж проактивне ставлення до регулярного обслуговування автомобіля позбавить вас від головного болю, викликаної підвищеною витратою палива з-за неправильної роботи двигуна.

4) Розряджений акумулятор

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Термін служби автомобільних акумуляторів в середньому становить 3-4 роки, або 80 000-100 000 км. Батарея зазвичай старіє з часом, як і будь-акумулятор у вашому смартфоні. Чим частіше батарея проходить цикли розрядки/зарядки, тим швидше вона втрачає здатність підтримувати нормальний рівень заряду і певну кількість ампер. Ось чому старі акумулятори в телефоні і в машині швидко заряджаються і також швидко розряджаються.

Дивіться також: Ось часті причини чому автомобіль не заводиться в мороз

У тому числі пошкоджений генератор змінного струму і інші компоненти зарядки можуть прискорити проблему з акумулятором. Ось чому важливо замінити стару батарею десь через 80 000 км, або через 3 роки після використання (що настане раніше). Причому це варто зробити, навіть якщо немає ознак зносу батареї. Погодьтеся, краще не чекати ситуації, коли, вийшовши з роботи або з торгового центру в сильний мороз, ви не зможете завести двигун.

5) Спустило колесо

Багато водії думають, що колесо може спустити повітря в результаті проколу. Так, це так. Але це не найпоширеніша причина втрати тиску шиною.

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

У першу чергу потрібно розуміти, що викликало прокол: старі шини або звичайний збіг обставин, яке призвело до того, що ви наїхали на саморіз. Найбільш частою причиною є грижа на колесі, а також звичайний природний знос протектора. На жаль, чим старіше шини, тим більше склад гуми в них втрачає свої фізичні і хімічні властивості. Ось чому проколоти стару гуму більш ймовірно, ніж нову.

Так що якщо не хочете отримувати головний біль у вигляді частих проколів, краще тоді вчасно міняйте стару гуму на нову. Продовжите термін служби шин. Для цього потрібно час від часу міняти колеса місцями, щоб забезпечити гумі рівномірний знос. Деякі експерти радять робити це при кожній заміні масла в двигуні. Тобто через кожні 8000-15 000 км.

6) Скрип гальм

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Як і будь-яка інша рухома частина автомобіля, гальмівна система схильна до зносу протягом певного часу. Гальма життєво важливі для безпечної зупинки. Тому коли ви помічаєте якісь ознаки проблем, такі як вереск, скрип або якщо, наприклад, педаль гальма стала м’якою, ви повинні якомога швидше показати автомобіль автомеханіку. Але найчастіше скрип або вереск говорить про те, що необхідно замінити в гальмівній системі. Як правило, мова йде про гальмівних колодках і гальмівних дисках.

7) Відмову генератора

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Генератор змінного струму – це та частина вашого автомобіля, яка підтримує роботу всіх електричних систем при запуску автомобіля. Він також відповідає за подачу заряду на акумулятор, щоб підтримувати його в піковому стані. Якщо генератор зламається, це може призвести до передчасного зносу батареї і інших проблем при запуску машини.

Перевірте у посібнику користувача машині або в сервісній книжці рекомендовані інтервали технічного обслуговування генератора і замініть його до поломки, щоб уникнути проблем. Також зверніть увагу, що багато генератори можна перебрати. Так ви зможете заощадити пристойні гроші.

8) Зламаний стартер

Стартер відповідає за запуск двигуна, який відбувається за рахунок займання палива. Якщо стартер вийшов з ладу, ви не заведете автомобіль. Зазвичай стартер виходить з ладу через зношування електричного соленоїда. Також він може зламатися через спрацювання реле. У тому числі стартер може не працювати і в результаті інших електричних збоїв. Так, стартер також можна замінити або відремонтувати заздалегідь.

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Але є одна проблема. Неможливо передбачити, коли він вийде з ладу. Максимум, що ви можете зробити, – це визначити проблему в роботі стартера під час планової діагностики. На жаль, не всі майстри в сервісах з належною увагою ставляться до автомобілів. Ось чому так важливо знайти свого порядного автомеханіка. Пам’ятайте, що хороший автослюсар – це запорука довгого терміну служби машини.

9) Тремтіння рульового колеса

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Численні проблеми можуть викликати тремтіння/деренчання рульового колеса під час водіння. Якщо це відбувається відразу після запуску двигуна та початку водіння, причиною тремтіння керма можуть бути підшипники коліс або пошкоджені компоненти підвіски. Якщо це відбувається на більш високих швидкостях, зазвичай це говорить про проблеми з балансуванням коліс. У будь-якому випадку найкращий спосіб дізнатися, де собака заритий, – це показати автомобіль автомеханіку, який зможе правильно діагностувати проблему і вирішити її.

10) Неправильне З у вихлопній системі

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Для того щоб пройти техогляд як годиться (а не купити його в першій-ліпшій наметі біля ДАІ), потрібно, щоб у вихлопній системі при працюючому двигуні вихлопні гази відповідали певним екологічним стандартам. На жаль, з часом у кожної машини може змінюватися рівень шкідливих речовин у вихлопній системі. Тому періодично кожен водій зобов’язаний перевіряти рівень СО у вихлопній системі свого автомобіля. У разі перевищення значень необхідно відрегулювати вихлоп.

11) Перегрів двигуна

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

Багато водії думають, що перегрів двигуна – це рідкісне явище. Але це не так. Подібне може статися з будь-яким автомобілем. Так, звичайно, сучасні автомобілі рідше стали кипіти на дорозі. Але тим не менш це не говорить про те, що ваша сучасна машина не закипить. У більшості сучасних автомобілів система охолодження дуже складна і містить кілька датчиків, які контролюють температуру охолоджуючої рідини, її рівень.

Найбільш частою причиною перегріву двигуна є витік охолоджуючої рідини. Наприклад, частіше витік антифризу пов’язана з розгерметизацією радіатора охолодження, поломкою водяної помпи або з пошкодженням розширювального бачка. Щоб зменшити ризик перегріву мотора, потрібно заздалегідь міняти радіатор і помпу. А для збільшення терміну служби радіатора необхідно частіше промивати його від бруду.

12) Несправність автоматичної коробки передач

Топ-12 найпоширеніших проблем з автомобілем

При правильному обслуговуванні автоматична коробка передач може без проблем працювати понад 300 000 км. Сучасна автоматична трансмісія являє собою гідравлічну систему, що складається з кількох сальників, прокладок і ліній, які можуть бути пошкоджені, забиті сміттям або протікати.

Коли це відбувається, трансмісія може почати «ковзати», пробуксовувати або не рухатися плавно (швидкості будуть перемикатися ривками). Щоб уникнути цієї поширеної проблеми з автомобілем, дотримуйтеся рекомендованих планових робіт з обслуговування АКПП. Наприклад, своєчасно міняйте масло і фільтр в АКПП.