Тойота розробила робота-помічника для водія з людською логікою

268

Toyota розробила саму прогресивну систему безпеки з людською поведінкою

На що відкрилася вчора Міжнародній виставці споживчої електроніки (CES 2019) Toyota оголосила про розробку нової технології допомоги водієві під назвою «Toyota Guardian», змодельованою за зразком систем, що використовуються на сучасних винищувачах для створення дублюючих функцій безпеки в управлінні транспортними засобами.

Тойота розробила робота-помічника для водія з людською логікою

Як описують, «Toyota Guardian» – це повністю автономна система допомоги, яка здатна вивести автомобіль на систему автономного управління другого рівня, що, як відомо, означає, що, незважаючи на необхідність постійного контролю людиною за поведінкою машини на дорозі, бортовий комп’ютер і системи безпеки можуть взяти під контроль більшу частину функціоналу по управлінню автомобілем в разі раптово події небезпечного інциденту.

Дивіться також: 5 способів оснастити старий автомобіль новими технологіями

Toyota називає розробку «blended envelope control», завдяки якій автомобіль отримує і виконує ввідні дані водія, аналізує його намір, а також постійно виявляє потенційні небезпеки.

Тойота розробила робота-помічника для водія з людською логікою

По суті, такий підхід дійсно повинен бути схожий на те, як управляються сучасні винищувачі, де штурвал лише вказує техніці, в яку сторону їй необхідно рухатися, але в кінцевому рахунку направляє літак набір комп’ютерів, фактично контролюючих фізичні дії для виконання намірів пілота.

Тойота розробила робота-помічника для водія з людською логікою

Як стверджують в Toyota, компанією було проведено випробування трьох обладнаних системою автомобілів, у тому числі на базі свого науково-дослідного інституту, де були змодельовані дорожні ситуації, звичні кожному досвідченому автомобілісту. У всіх випадках інцидент своєчасно зводився до нульової ступеня небезпеки. Витяг з опису практичної роботи Тойота:

Сценарій був відтворений на випробувальному треку з використанням реальних транспортних засобів і керованого транспорту-манекена – м’якою мішені – в денний час доби. У цьому випадку кращим варіантом відходу від зіткнення система Guardian вважає швидке прискорення, з паралельним відображенням поруч стояли транспортних засобів. Раз за разом все проходило на дуже високому рівні. Технологія допомагала водієві вибрати правильні дії, як їх виконав би досвідчений автоспортсмен, але не наражаючи інших учасників дорожнього руху на небезпеку.

Той випадок, коли система Guardian допоможе уникнути або пом’якшити зіткнення для себе, потенційно роблячи те ж саме для інших прилеглих транспортних засобів.

Система не призначена для того, щоб її можна було б включити або вимкнути». Замість цього вона постійно відстежує поведінку автомобіля і вступає в справу, як тільки умови переходять у розряд екстремальних.

Тойота розробила робота-помічника для водія з людською логікою

Система, швидше за все, буде встановлюватися на платформі Toyota e-Palette, оптимізованої для автономного використання. Також, ймовірно, платформа e-Palette буде призначена для того, щоб стати чистим випробувальним полотном для інших компаній, які будуть купувати її та встановлювати свої власні автономні системи, але з системою Guardian, що діє в якості додаткової технології безпеки. Принаймні, на таку співпрацю розраховують в Тойоті.

Дивіться також: Тест-драйв п’ятого покоління 2019 Toyota RAV4: перші враження

Дана частина просування здається трохи заплутаною, оскільки неясно, хто саме буде зацікавлений у тестовій платформі, на якій одночасно працюють дві автономні системи безпеки.

Але якщо Guardian коли-небудь з’явиться на серійних легкових автомобілях, приємно знати, що Toyota все ще залишає головне місце водія. Адже для багатьох автомобілістів головна радість володіння автомобілем – просто їздити!