Технології взимку марні, якщо у вас немає хороших зимових шин (Тест)

233

Ось доказ того, що комп’ютери і повний привід не підходять для зимових шин

Ми не раз говорили про це раніше і скажемо ще раз: взимку потрібно використовувати зимовий тип шин незалежно від того, наскільки у вас сучасний і нашпигований електронікою автомобіль. Вся справа в тому, що електронні системи допомоги, є лише допоміжними засобами, не здатні запобігти втраті керованості легкового автомобіля, «взутого» в шини не по сезону або, що рівнозначно, обладнаного старими, зношеними зимовими покришками. Шини – це єдина деталь автотранспорту, що стикається з дорожньою поверхнею, що говорить про їх провідної ролі в керованості.

Навіть система повного приводу в разі використання неправильних шин не стане дієвим помічником у боротьбі за безпеку. Ці приклади ми також безліч разів розбирали:

Ось доказ того, що повний привід марний на снігу порівняно з зимовими шинами

Ось доказ того, що повний привід взимку даремний без зимових шин

Але в черговий раз нагадати водіям, наскільки важливий правильний вибір покришок, навіть якщо йдеться про таких шинах, як «зимові» і «всесезонні». Приклад дуже показовий (порівняльне тестування починається з 0.51 хвилини):

Відео взято з YouTube-каналу Tire Rack

У цьому відео проведено ряд тестових випробувань, які наочно показують, наскільки важливі зимові шини на льоду.

Важливо відзначити, що в тестуванні взяли участь автомобілі з ідентичною комплектацією, технічним оснащенням і допоміжними системами. Одна (сіра Toyota Camry XV70) взута у «всесезонку», інший (білий седан) має на колесах зимовий варіант покришок – «липучки».

Седани пройшли три види тестування: прискорення, гальмування і проходження 90-градусного повороту на льоду.

Як ви можете побачити, біла Toyota пройшла всі тести на «відмінно». Розгін у неї був ефективніше майже на 3 секунди: 4.34 секунди проти 7.31 секунди у машини на «всесезонці».

Для гальмування зі швидкості 20 км/год на льоду сірої Тойоті довелося подолати 15 метрів – це провал. У той час як на зимовій гумі такий же автомобіль зупинився за 11.5 метра, тобто на 3.5 метра швидше, що на практиці дозволить уникнути зіткнення. Відзначимо, що в першому випадку не допомогла протибуксувальна система (ASR), а в другому – антиблокувальна (ABS).

Третій тест – поворот. Швидкість 17 км/год, 90-градусний поворот. Вгадайте, хто переможе? Питання, якщо що, риторичне…

А от тестування повнопривідних кросоверів. Умови проведення тесту зберігаються:

Відео взято з YouTube-каналу Tire Rack

Тут результати дійсно трохи відрізняються від тих, які ми бачили вище. Повний привід менш вимогливий до покришкам, коли мова заходить про всесезонних шинах і зимової «липучці», тим не менш виграш все ж залишається за зимовими шинами.

Розгін на «зими» на 0.60 секунди швидше (3.70 секунди на «всесезонці» та 3.10 на зимовій «липучці»). Зверніть увагу на різницю в динаміці розгону між повнопривідним кросовером і передньопривідним седаном, особливо на звичайних покришках.

Дивіться також: Ось як 40 років тому була винайдена антиблокувальна система гальм

А ось гальмування на повноприводному кросовері виявилося куди менш ефективним – 17.3 метра на всесезонних колесах. З зимовими шинами все набагато краще – 10.2 метра. Кращий результат в тестах. Різниця між заїздами 7.1 метра!

Поворот кросовер на полулетних-полузимних шинах не пройшов. Система електронної стабілізації не змогла нічим допомогти.

Які висновки хочеться оголосити?

Те, що навіть найдешевші зимові шини краще найдорожчою «всесезонки» – це факт. Ніякі дорогі системи вам не допоможуть, якщо ви не «перевзулися» до зими. Повний привід не панацея. І так, ще один маленький штришок. Шини – це справді дорогий аксесуар. Але подумайте, що краще витратити 50 тис. рублів раз в два, три, чотири роки і придбати хороший комплект на зиму або розбити автомобіль в перший же «день бляхаря», вклавши в ремонт ті ж гроші або більше? Питання, знову ж таки, представляється нам риторичним…