Створена батарея для електромобілів, яка заряджається за 10 хвилин

17

Ізраїльська компанія storedot анонсувала першу в світі батарею форм-фактора 4680. Час зарядки такої батареї-всього 10 хвилин.

Про це пише “курс україни”.

Серійне виробництво інноваційної батареї може початися в 2024 році. Компанія заявляє, що в батареях використовується форм-фактор елемента 4680, який в цьому році раніше анонсувала tesla.

Циліндричні елементи можуть накопичувати більше енергії для збільшення запасу ходу. І здатні заряджатися від 0 до 100% за 10 хвилин. У випадку з storedot вони ще й коштують не більше, ніж стандартні батареї.

При розробці конструкції 4680 довелося зіткнутися з серйозними проблемами. Циліндричний формат клітини вимагав унікальної хімічної адаптації для боротьби з внутрішнім тиском, виділенням газу та потенційним витоком.

На розробку батарей у компанії пішло три роки. Дослідження проводилися у співпраці з вченими варвікського університету і фахівцями british petroleum.

Зараз компанія веде переговори з низкою автовиробників, щоб почати серійне виробництво інноваційної батереї. Ця технологія також може бути застосована до акумуляторних елементів у вигляді пакетів. Про співпрацю з storedot минулого тижня заявив daimler.

Інноваційний хімічний склад акумуляторних елементів з переважанням кремнію може бути адаптований до різних форматів упаковки відповідно до мінливих потреб ринку. Циліндричні осередки спроектовані так, щоб бути безпечними і надійними.