Ступичный підшипник: ось як збільшити строк служби

262

Виявляється, збільшити ресурс ступичного підшипника не складно

Якщо під час їзди, особливо при наборі швидкості з’являється гул, значить, потрібно міняти ступичный підшипник. Ще одна ознака зносу цього елемента – сильне нагрівання гальмового диска, навіть при короткочасній поїздці. При цьому гальмівна система автомобіля працює в штатному режимі, без збоїв.

Але заміна ступичного підшипника — задоволення не з дешевих. Це пов’язано з тим, що виробники автомобілів випускають необслуговувані маточини, тобто при зносі одного елемента вузол змінюється повністю. Така концепція позиціонується як прискорений ремонт без шкоди безпеці, так як при установці нового підшипника його потрібно правильно відцентрувати. Ще один фактор – використання високоміцних матеріалів, які здатні витримувати колосальні навантаження.

Дивіться також: Як продіагностувати проблеми в підвісці автомобіля

Але практика показує, що від ям, вібрації, впливу температури, забруднення та вологи нічого не рятує. Жоден автомобіль не експлуатується в умовах, що створюються під час випробувань.

При цьому варто відзначити, що неправильна установка ступичного підшипника – дуже поширена причина передчасного зносу. Тут на перший план виходить людський фактор. Тобто, щоб забезпечити тривалу, безпечну експлуатацію, майстер повинен володіти практичним досвідом, мати на озброєнні спеціальний інструмент і сумлінно виконувати роботу.

Ступичный підшипник: ось як збільшити строк служби

Експерти відзначають високий відсоток низькокваліфікованих російських майстрів на СТО. Що значно знижує якість робіт (навіть при наявності спеціального інструменту), збільшує кількість претензій до виробника з боку власників транспортних засобів. Зарубіжні бренди відстежують подібну динаміку, приймають рішення, спрямовані на скорочення кількості скарг. Але це не робиться в збиток компаніям, які виробляють комплектуючі.

Дивіться також: Десять звуків, які говорять про поломку автомобіля

Не залишаються в накладі і сервіси. Крім полегшення ремонту, вони збільшують прибуток. Це проста арифметика, так як за установку комплектуючої у середньому власник автомобіля платить 50% її вартості. Очевидно, що ступиця в зборі коштує дорожче, ніж один підшипник. Виходить, що прийняте виробниками машин рішення вигідно всім, крім господарів машин. Їх витрати на утримання транспортного засобу зростають. Так як же уникнути цього, запобігти знос ступичного підшипника?

Теорія і практика

Ступичный підшипник: ось як збільшити строк служби

Згідно проведеним випробуванням, підшипник повинен проходити до 200 000 км. Але автомобіль їздить весь час не просто хорошим, а з чудовим дорогам. Реальність говорить про те, що твк не виходжує і половину закладеного в теорії експлуатаційного ресурсу.

Стрімко руйнують ступичный підшипник ями, вибоїни, переїзд бордюрів. Тому автомобілі, які їздять більше по місту, швидше приїжджають в автосервіси. Акуратне водіння тут відстрочить відвідування майстрів.
Ще один фактор, що забезпечує прискорений знос підшипника, – установка дисків великого діаметру, гранично допустимого виробником. До цього призводить зміщення центру ваги на зовнішню сторону.

Ефективність гальмівної системи, а саме — робота супортів важлива, так як вони м’яко гальмують колесо. Під час технічного огляду все може бути гаразд, тому що перевіряється гальмівне зусилля, а не те, що відбувається після відпускання педалі.

Ступичный підшипник: ось як збільшити строк служби

У цій ситуації гальмівні супорти пошкоджують підшипники. Важливо відзначити, що в автомобілях з дисковими гальмами на задній осі саме ці підшипники часто перегрівають розплавляють і мастило. Задні гальма працюють в меншій мірі, що призводить до їх згорання. Тому якщо задній підшипник зношений, обов’язково перевірте, як працюють гальмівні супорти.

Дивіться також: Ось чому індекс навантаги – один з найважливіших параметрів шин (корисна інформація для дачників і «гонщиків»)

Прискорення зношування підшипників відбувається в автомобілях, що експлуатуються на високих швидкісних режимах. Але мова йде не про спортивних автомобілях, а про тих, які не мають нічого спільного зі спортом, спочатку не пристосовані для такої їзди. Блокування задньої осі, особливо з використанням ручного гальма, створює потужне поперечне зусилля, що діє на підшипники, які не пристосовані до таких навантажень.

Ступичный підшипник: ось як збільшити строк служби

Варто відзначити, що деякі французькі автомобілі комплектуються задніми підшипниками, інтегрованими в дискові або гальмівні барабани. Тому заміна тут коштує дорожче, ніж у моделі того ж сегменту, але іншої марки.

Відео взято з YouTube-каналу “Гараж No6”

Загалом, дієвий спосіб зберегти експлуатаційний ресурс ступичного підшипника, – акуратно їздити, не модернізувати транспортний засіб, доводячи до максимуму можливостей. Також важливо виконувати діагностику, заміну зношеного елемента у кваліфікованого, сумлінного майстра.