Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

239

Що краще – стара іномарка або Лада Веста?

Ладі Весті вже три роки! З одного боку, можна сказати: як же швидко летить час! Але якщо поглянути на питання з іншого ракурсу, можна констатувати безумовний факт: з листопада 2015 року (дата початку продажів Vesta) нова вітчизняна модель не тільки не втратила своєї актуальності, але навіть збільшує свою популярність. Все це в цілому свідчить про вдалому поєднанні дизайну та технічної складової моделі. Чи це Так?

Якщо з приводу зовнішності новинки АвтоВАЗа мало у кого з автомобілістів виникають питання, то з технічної сторони з машиною не все так однозначно. Потрібно було не тільки час для збору інформації та відгуків про новинку від її власників, але і робота професійних аналітиків великих компаній, які відстежують авторинок. І ось час настав. Аналітичний відділ CarPrice підрахував бали з експлуатації вітчизняного седана, порівняв його з іномарками з бюджетного сегменту і зробив проміжні висновки.

Як проводив огляд CarPrice?

Фахівці онлайн-аукціону відзначили, що, перш ніж автомобілі «Веста» виставляються на аукціон, вони проходять дослідження з 600 різноманітним параметрам. Тим самим збирається значна інформаційна бібліотека по всьому найбільш важливих вузлів і агрегатів авто і ступеня їх зносостійкості.

Бали п’ятизіркового системи виставляються за чотирма параметрами: «Кузов», «Салон», «Технічний стан» і «Супутні фактори». Максимальна кількість зірок – 20, що відповідає автомобілю в ідеальному стані.

Дивіться також: Що змінилося в Фольксваген Поло в 2019 модельному році: звіт

Отже, порівняння вітчизняної «майже іномарки» з іномарками на російському ринку бюджетних моделей.

Що Лада Веста по кузову?

За результатами досліджень Vesta не отримала найвищі оцінки в порівнянні з іншими моделями.

«Покупці російських машин тПорадиційно скаржаться на погану забарвлення, що призводить до швидкої корозії», – йдеться в прес-релізі компанії. На минулих огляд автомобілях були присутні відколи на капоті і передніх крилах, у тому числі великі подряпини на кузовних елементів. Це побічно свідчить про не дуже якісній фарбуванні, підводить підсумки «КарзПрайс». Серед представлених Hyundai Solaris (перше покоління, рестайлінг), Kia Rio першого до – і послерестайлингового покоління, Nissan Almera, Renault Logan, відомого своїми проблемами з ЛКП, і двох VW Polo п’ятої генерації Лада Веста набрала найменший бал – 3.33. Хоча варто зазначити, що відрив конкурентів не надто великий:

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Технічний стан

Але тут же фахівці заспокоюють тих автомобілістів, які бажають придбати б/у варіант популярної російської моделі: «З технічною частиною цього автомобіля все добре – стан агрегатів цього авто навіть краще, ніж у моделей, які вважаються «неубиваемыми». Третина оглянутих нами Vesta мали серйозний знос зчеплення і позаштатну роботу грубки, приблизно чверть демонстрували підвищену вібрацію при перемиканні КПП». Недовговічні амортизатори і провисаючий на гумках глушник – ще одна відмітна риса трирічної Lada Vesta.

Тут Vesta обігнала за якістю не тільки Renault Logan двох поколінь, але і залишила позаду Nissan Almera і навіть Volkswagen Polo:

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Стан салону Лада Веста – найкраще в сегменті

А ось по салону Vesta 2015 року все просто відмінно. У минулих передпродажне дослідження авто конкурентів серед іномарок не виявлено!

«До фірмової хвороби моделі можна, мабуть, віднести, хіба що, швидку стираність керма. А перешитые оббивки сидінь і різноманітні забруднення – це особливість експлуатації конкретних машин», – підводить підсумок станом інтер’єру після трьох років експлуатації CarPrice.

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Які висновки, панове?

В цілому – хороші. Vesta в своєму класі по сумі ввідних – твердий середнячок. Середня ціна трирічної машини порівнянна з ціною Nissan Almera і Renault Logan II, але при цьому Vesta значно дешевше, ніж Volkswagen Polo, Kia Rio або Hyundai Solaris. Ще один плюс – менш дорогі запчастини. Ну, а свіжий зовнішній вигляд дійсно вигідно відрізняє нашу модель від імпортних.

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Стара Лада Веста проти іномарок: перші відгуки

Цікаво, що буде з уживаними Вестами через чотири-п’ять років? Подивимося через пару років. Ну, а CarPrice обіцяє повернутися до Lada Vesta через рік, коли вторинний ринок поповниться машинами, виробленими в середині 2016, з виправленими «дитячими хворобами».