Сталася чергова пожежа з “теслою”, що загорілася прямо в автосервісі

59

Події за участю електромобілів стабільно привертають до себе загальну увагу, незважаючи на набагато більше число аварій з машинами на двс. Черговим електрокаром, що опинився в центрі уваги, стала, вже вкотре, «тесла» , що перетворилася на факел. Сталося це в місті марієтта, округ кобб, штат джорджія, сша.

Літій-іонна батарея володіє солідною ємністю, що для всіх електронних пристроїв, в яких вона використовується, значить збільшений час автономної роботи. Є у неї і кілька мінусів, наприклад, такі акумулятори неможливо використовувати при мінусових температурах. Більш серйозна проблема – їх самозаймання.

Воно відбувається через конструкції самої батареї (дешева, недопрацьована, з браком), порушень в режимах заряду або розряду, а також при фізичному пошкодженні. У виникаючих при цьому хімічних реакціях виділяється велика кількість легкозаймистих газів, а потрапляння кисню з повітря призводить до загоряння. Загорілася акумуляторну батарею дуже складно загасити. Саме такий або схожий сценарій і призводить до пожеж в електромобілях.

Проблеми із загорянням батарей траплялися з багатьма виробниками, а не тільки з tesla. Це завжди призводило до дорогих відкликним компаніям і заміні дефектних деталей по гарантії. Поки використовуються літій-іонні акумулятори (і з аналогічною їм конструкцією), загоряння матимуть місце.

Саме це і сталося в автомобільному сервісі з tesla model s p100d, що випускалася з 2016 по 2019 рік. Немає ніяких даних про те, які саме роботи проводилися з «теслою», також невідомо, чи знаходився електрокар в цей момент на зарядці.

Загоряння сталося 26 вересня 2021 року у вечірній час. Крім “тесли” в пожежі більше машин не постраждало, за що слід дякувати оперативно приїхали пожежних і тих, хто вчасно помітив вогонь.

У tesla загорівся акумуляторний блок, вогнем сильно пошкодило кузовні панелі і водійські двері. Пожежникам, щоб залити батарею, знизити її температуру і загасити загоряння, довелося ставити електромобіль на дерев’яні бруси.

Підсумок для “тесли” був досить сумним. Хоч пожежу і вдалося загасити, електрокар, швидше за все, відправиться на утилізацію.