Шини подорожчали. А знаєте чому?

48

З 1 листопада 2020 року всі нові автомобільні шини, вироблені або імпортовані в рф, обов’язково маркуються двомірним матричним кодом data matrix (аналог qr-коду). У ньому зашита повна інформація про шину, включаючи її індивідуальний номер.

маркування дозволяє контролювати всі випущені на ринок покришки і відстежувати рух кожної з них від виробника або імпортера до споживача.

Допитливі покупці, відсканувавши “клеймо” з основної етикетки або додаткової наклейки, за допомогою спеціального додатку можуть перевірити весь життєвий шлях купується покришки.

Для чого потрібен код?

Можна припустити, що подібний удар по «сірим» поставкам допоможе скоротити асортимент неякісних шин. Вже зараз ми спостерігаємо зникнення з прилавків продуктів маловідомих китайських брендів.

Але споживачі-вимушені “спонсори” цього проекту. Очевидно, що всі витрати, які несуть виробники, імпортери і продавці при впровадженні системи маркування, включені у вартість товару.

за нашими прикидками, обов’язкове маркування збільшує роздрібну ціну шин, в середньому, на 2%.

Продавцям вигідно?

Продавці в один голос твердять, що нововведення не несе їм нічого, крім додаткових витрат і головного болю: ускладнюється процес переміщення і продажу шин, додається нова звітність, з’являється ризик нарватися на штрафи. Дрібним компаніям пристосуватися складніше, оскільки доведеться розподіляти додаткові витрати на невеликий обсяг продажів і збільшувати націнку.

А виробникам та імпортерам?

А ось їм, незважаючи на додаткові витрати, маркування швидше вигідна: ринок очиститься від недобросовісних конкурентів, що занижують ціни за рахунок низької якості товару, відходу від податків і митних зборів.

Хто у виграші

Державі посилення контролю вигідно в першу чергу, оскільки обіцяє підвищення збираності податкових і митних платежів.