Штраф за відсутність номера авто в полісі осацв: наскільки це легально?

42

Щоб поставити на облік нову машину, автомобілісту слід заздалегідь придбати осаго. Коли реєстрація буде пройдена, то новоспеченому власнику також буде потрібно навідатися в страхову, щоб вписати в поліс присвоєний транспортному засобу номер.

Деякі водії забувають це зробити, при цьому графа «державний реєстраційний знак транспортного засобу» в документі залишається незаповненою. Наскільки дане упущення може бути критичним?

За словами автоюриста сергія смирнова, відсутність в страховому полісі номера автомобіля не робить документ недійсним, так як в ньому міститься й інша інформація, що дозволяє ідентифікувати як водія, так і належить йому транспортний засіб. Отже, хвилюватися з цього приводу не варто.

При цьому деякі інспектори гибдд при перевірці документів все одно можуть причепитися до незаповненої графі і навіть постаратися залучити водія до відповідальності за частиною 2 статті 12.37 коап рф, згідно з якою передбачений штраф у розмірі від 500 до 800 рублів.

Тут варто розуміти, що в цій статті мова йде про покарання саме за відсутність у людини страховки, тобто якщо договір не укладався в принципі. А ось покарання за відсутність в документі інформації стосовно номера транспортного засобу не передбачено.

Опинившись в подібній ситуації, водій повинен заявити інспектору, що в страховому полісі є вся необхідна ідентифікаційна інформація, а значить і підстави для залучення за згаданою статтею немає.

На жаль, далеко не всі поліцейські готові визнати правоту автомобіліста, тому щоб уникнути непотрібних суперечок краще все ж викроїти час і заповнити поліс до кінця. Зробити це можна як безпосередньо в офісі страхової компанії, так і через особистий кабінет на сайті.