Щоб не заривалися: дилерів обмежать націнкою в 10%

26

Мінпромторг рф пропонує обмежити 10% максимальну націнку офіційних автодилерів при продажу нових машин, у тому числі в період максимального попиту, заявило агентству тасс джерело в міністерстві. Питання зараз обговорюється з асоціацією ” російські автомобільні дилери “(роад) і об’єднанням автовиробників. Навіть у періоди пікового попиту офіційні дилери будуть змушені обмежувати націнку на нові автомобілі 10%.

«норма прибутку автовиробників-5-6%. Вважається, що норма націнки у офіційного дилера на новий автомобіль становить 7-10%. Це дозволяє офіційному дилерському бізнесу мати прийнятну маржу”, – зазначило джерело.

Зараз, незважаючи на рекомендовані роздрібні ціни, дилери на тлі дефіциту машин виходять з положення, додаючи невиправдано дорогі опції, без яких продавати авто відмовляються.

Думка експерта

максим кадаков , головний редактор журналу ” за кермом»:

— я не зовсім розумію сенс цієї історії. Націнка дилерів і є націнка дилерів. У нас існує поняття максимальної ціни перепродажу. Не ррц (рекомендована роздрібна ціна), а ціна перепродажу, вище якої дилери, по ідеї, не можуть продавати автомобілі. На відміну від західних колег: там, якщо кон’юнктура змінилася, машина коштує не $20 тис., а $25 тис., він просто стирає стару ціну і пише 25, а завтра — 30 і т. Д.

У нас такого дилер собі дозволити не може. Тому, щоб продати дорожче, він змушений (через наше законодавство) нав’язувати аксесуари, послуги і т.д. Про що зараз йде мова, про яку націнку, я не розумію. Ніхто не може заборонити дилеру продавати аксесуари! може, покупець сам хоче купити килимки, хоче отримати страховку і т.д. Треба розуміти, про що йде мова. Якщо максимальна ціна перепродажу плюс 10% і все, тоді це фактично заборона на торгівлю аксесуарами і допобладнанням, що теж саме по собі дивно. Я, звичайно, за обмеження цін, тому що ситуація зараз дуже погана, і дилери зажрались, але це ринок. Якщо за максимальною ціною перепродажу зараз торгувати автомобілями, їх просто зметуть перекупи і почнуть продавати за реальною ціною, і тоді будуть заробляти не дилери, а перекупи. Ринок не обдуриш!