Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

207

Чому у світі досі не з’явилися дешеві електрокари?

Так вже склалося, що в Китаї швидко з’являються клони будь-яких товарів, починаючи від одягу і закінчуючи автомобілями. Так, як правило, копії товарів не мають нічого спільного з оригіналом, а їх якість залишає бажати кращого. Але китайці і не прагнуть зробити краще, якісніше і т. д. Їх завдання – продавати товар якомога дешевше. Дешевше, ніж у всьому світі. Саме тому Китай сьогодні є світовим виробником товарів, які купує весь світ. Не є винятком і дешеві китайські автомобілі. Але от коли справа стосується електричних автомобілів, у китайців починаються проблеми з ціноутворенням.

Але чому китайські копії відомих електричних автомобілів коштують дуже дорого?

Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

Наприклад, чому китайці досі не зробили дешевий аналог легендарної Тесла?

Вся справа в тому, що в даний час найбільшою перешкодою для розвитку електрокарів в усьому світі є проблема нестачі вироблених для автопромисловості електроакумуляторами. Навіть компанія Тесла, яка, по суті, дала поштовх світової автопромисловості в розвиток електромобілів, поки не вийшла на достатній обсяг виробництва электробатарей. Але в найближчому майбутньому компанія Тесла планує збільшити цей обсяг до 50%.

Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

На жаль, не багато автомобільні компанії в світі мають безперешкодний доступ до якісних батареям. Саме це і стримує масовий вихід електрокарів на глобальний ринок. Якби сьогодні всі автомобільні компанії могли виробляти свої власні батареї для електрокарів, то, швидше за все, в найближчі роки звичайні автомобілі з ДВЗ були видавлені з ринку.

Дивіться також: ТОП старих японських автомобілів, які не розчарують вас навіть сьогодні

У Китаї це вже давно зрозуміли, і тому зараз в країні розгортаються заводи по виробництву електричних батарей. Але обсяг виробництва поки що перебуває на низькому рівні.

Але ми знаємо, як Китай за короткі терміни вміє ставити промислові рекорди. Тим не менше навіть при зростанні обсягу виробництва навряд чи у них вийде в найближчому майбутньому знизити вартість електромашин. І вся справа у вартості/собівартості батарей.

Зараз це єдина причина, з якої електрокари не захопили ще весь світ. Якщо б сьогодні батареї подешевшали, то вартість електрокарів швидко б зрівнялася з вартістю автомобілів, оснащених двигунами внутрішнього згоряння. В такому разі світ би чекала промислова революція, і звичайні автомобілі швидко пішли з ринку, перетворившись в історію.

Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

До речі, чи знаєте ви, що, перед тим як компанія Тесла почала виробляти свої батареї, в їх електрокари встановлювалися акумулятори компанії Samsung? Природно, вони обходилися американської компанії дорожче, ніж в подальшому свої власні.

За словами представника Тесла, корейські акумулятори були відносно недорогими. Але як же так? Якщо Південна Корея змогла навчитися робити відносно недорогі акумулятори для електрокарів, то чому цього досі не зробили китайці?

Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

Тут вся справа в технології виготовлення автомобільних електричних батарей. Зазвичай для їх виробництва використовується дороге устаткування. Але головне, що у виробництві зайняті не люди, а роботи, що істотно знижує собівартість батарей.

Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

Китайці ж поки не навчилися робити якісне, високоточне роботизоване обладнання, що дозволяє випускати дешеві акумулятори для електромобілів. Особливу складність представляє виробництво осередків в єдиній батареї. Наприклад, в батарею автомобілів Тесла входить тисячі подібних осередків.

Дивіться також: Ось чому компанія Тесла може потерпіти крах

У теперішній же час великого обсягу виробництва батарей для електрокарів домоглася поки тільки компанія Тесла, виробляє щорічно стільки батарей, скільки в 2013 році виробляли у всьому світі. Природно, обсяг такого виробництва дозволив американської компанії суттєво знизити собівартість батарей. Так що для того щоб сьогодні конкурувати з Тесла, будь-якій компанії необхідно побудувати власне виробництво по випуску акумуляторів. Причому також потрібно добитися величезних обсягів виробництва, щоб знизити собівартість батарей. Тільки таким чином можна домогтися випуску електрокарів, здатних конкурувати за багатьма параметрами з автомобілями Тесла. Ви не повірите, але навіть такі компанії, як Ауді, Мерседес, Порше, не можуть сьогодні конкурувати з автомобілями Тесла. Чого вже там говорити про китайців.

Що заважає китайцям копіювати електромобілі Тесла і продавати їх за безцінь?

Так що підробити Теслу, в принципі, можна. Але ось зробити цінник на електрокар дешевим сьогодні нереально. Але, думаємо, це не буде тривати довго. Китайці або ж хтось інший рано чи пізно доб’ються зниження собівартості батарей. В такому разі на ринку з’являться дешеві електрокари. Тому, хто це зробить першим, отримає величезний пиріг для розподілу прибутку. Шкода, що це буде не наша країна, де електрокари практично не розвиваються і уряд не прагне стимулювати розвиток автомобілів, що працюють на електриці. Але це і логічно. Кому тоді втридорога продавати нафту? У нас самі знаєте як – бий своїх, щоб чужі боялися…