Що за сферичний пластик на торпедо автомобілів, що нагадує ІЧ-приймач для пульта від телевізора

210

Сферичний пластик у верхній частині центральної консолі. Читайте, для чого він потрібен

Рівень технологічної складності сучасних автомобілів зростає з року в рік. Щороку автомобілі отримують більше технологій і обладнання, яке наближає автомобілі за рівнем інновацій та складності до літаків. Навколо водія в салоні дуже багато цікавих високотехнологічних елементів, які не випадково опинилися в машині. Призначення деяких нам зрозуміло, проте є й такі, які спантеличують. Наприклад, є в сучасних автомобілях (і в деяких старих) на центральній консолі (торпедо), прямо під лобовим склом, сферична пластикова штука, спантеличує багатьох автовласників, які не знають, для чого ця річ використовується. Настав час дізнатися призначення загадкового об’єкта.

Що за сферичний пластик на торпедо автомобілів, що нагадує ІЧ-приймач для пульта від телевізора

Звертаємо вашу увагу, що в деяких машинах цей елемент може бути встановлений в іншому місці. Але у багатьох автомобілях сферообразный пластиковий елемент розташований саме на торпедо, під лобовим склом.

Одразу хочемо попередити, що подібний елемент можна знайти в автомобілях, які оснащені автоматичною системою клімат-контролю.

Цей непомітний виступає над центральною консоллю елемент виконує важливу задачу в автомобілі. Це терморезистор, або так званий термодатчик, який аналізує рівень нагрівання салону автомобіля сонячними променями.

Комп’ютер, керуючий кліматичною установкою (кондиціонером) для оптимального регулювання клімату в салоні, повинен знати, як зовнішня температура повітря впливає на температуру в салоні машини.

Що за сферичний пластик на торпедо автомобілів, що нагадує ІЧ-приймач для пульта від телевізора

Якщо, наприклад, в сонячний день, сідаючи в гарячий автомобіль, ви включаєте клімат-контроль в автоматичному режимі (режим AUTO), встановивши, припустимо, температуру повітря на блоці управління кліматом 18 градусів, то відразу вентиляція салону автоматично почне працювати на максимальній потужності, щоб як можна швидше і ефективніше охолодити повітря всередині.

Якщо на вулиці хмарно, то процес охолодження салону буде виглядати трохи по-іншому, незважаючи на однакову температуру зовнішнього повітря.

Дивіться також: Ось навіщо потрібні маленькі крапки по краях скла автомобіля

Чому кліматична установка і система охолодження повітря буде працювати інакше в хмарну погоду? А вся справа в тому, що цей термодатчик, розташований на торпедо автомобіля, передасть комп’ютера клімат-контролю, що із-за відсутності прямих сонячних променів салон не буде нагріватися так швидко.

Якщо ви помітили дивне або невідоме обладнання в вашому автомобілі, ми просимо вас надсилати нам ваші запитання. Ми раді докопатися до істини, дізнавшись призначення того чи іншого загадкового об’єкта в автомобілі, яких сьогодні дійсно дуже багато.