Що потрібно знати про фарбування автомобіля

4-20-2021

Фарбування автомобіля – багаторівневий процес, що складається не тільки з фарбування, але і включає в себе первинний огляд, полірування, покриття захисним шаром і т.д. Найважливіше – чітко дотримуватися всього порядку дій від і до. Буль які засоби для фарбування автомобіля , ви знайдете за посиланням https://laksavto.com.ua. Це дасть вам гарантію на подальшу довгу експлуатацію як всіх пофарбованих деталей, так і машини в цілому.

Існує кілька причин, за якими власник автомобіля замислюється про його фарбування:

 • Участь машини в ДТП, через яке необхідний ремонт і, відповідно, подальше фарбування
 • Корозія на кузові. Проводиться зачистка деталей і їх фарбування
 • Дефекти у вигляді відколів, подряпин і вм’ятин на кузові в силу довгої експлуатації авто.
 • Зміна дизайну. За бажанням автовласника проводиться заміна кольору або Аерографія.

У будь – якому з цих випадків фарбування автомобіля-довгий і дорогий процес для власника. Радимо вам гарненько ознайомитися з процесом фарбування, щоб була можливість оцінити якість роботи майстра і вид машини в цілому.

Види фарбування авто

В залежності від вимог замовника, виділяють наступні види фарбування:

 • Локальний. Зазвичай такому фарбуванні піддаються певні частини автомобіля, такі як бампер, крило, двері, пороги.
 • Частковий. Такий тип фарбування актуальний при пошкодженні однієї або кілька деталей кузова. Єдина складність-дотримання кольору пофарбованих елементів з іншим кузовом. Але є і величезний плюс-економія грошових коштів, так як йде фарбування окремих частин, а не повна. Головне-дотримати всі вимоги і етапи техпроцесу. В такому випадку навряд чи хтось взагалі помітить, що якась частина авто була недавно пофарбована.
 • Повна. Такий спосіб актуальний при попаданні машини в ДТП і наявності корозії. Також його застосовують під час ремонту старих авто, тому що рідко коли виходить домогтися повного збігу нового кольору з вихідним. Ціновий діапазон такого виду робіт індивідуальний: все залежить від стану машини, складності фарбування і т. д.

Неважливо, який вид фарбування здійснює майстер. Головне, щоб були дотримані всі правила і поетапність технологічного процесу.

Перший етап. Відбувається огляд машини, в ході якого виявляють різні недоліки і дефекти на кузові, які підлягають усуненню. Фронт робіт повинен бути визначений детально, щоб коректно поставити завдання і перейти до виконання. Надалі вам це також допоможе оцінити роботу майстра і, в разі неналежної якості, пред’явити претензії.

Другий етап. Самий трудомісткий процес, так як включає в себе підготовку машини до фарбування і усунення дефектів перед процесом. Весь етап можна поділити на кілька частин, порушувати порядок яких, як ми пам’ятаємо, не можна:

 • Розбирання пошкодженого елемента кузова
 • Рихтування або відновлення деформованої частини кузова
 • Шпатлювання і доведення потрібної частини кузова до певної форми.

Всі ці роботи необхідні при нерівній поверхні того чи іншого елемента перед фарбуванням

 • Процес грунтування. Процес, який не рекомендується пропускати ні в якому разі. Головне правило-колір грунтової маси повинен збігатися з підсумковим кольором авто.
 • Процес підбору фарби. Найпростіше підбір кольору йде, коли власник хоче повністю змінити колір кузова. В іншому випадку, йде складний процес підбору кольору фарби під колір самої машини, щоб нові деталі не виділялися на тлі інших.
 • Підготовка машини до фарбування.

Третій етап. Безпосередньо саме фарбування елементу авто або автомобіля в цілому з використанням фарбопульта. Весь процес рекомендується проводити в спеціальній фарбувальної камері, в якій дотримуються наступні умови:

 • Рівномірне освітлення
 • Належна вентиляція і фільтрація
 • Герметичність.

Саме тому фарбування в таких камерах буде більш якісним.

Останній етап. Збірка кузова і його полірування. Також йде ретельна перевірка пофарбованих елементів на наявність дефектів.

Радимо вам звертатися в перевірені сервіси до перевірених професіоналів. Неякісно вироблена забарвлення може зіпсувати вигляд вашого автомобіля і спустошити гаманець.