Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

393

Шукаємо, що може скрипіти в підкапотному просторі.

Винуватцем скрипу, що виходить з-під капоту автомобіля, може бути не тільки поліклинові ремінь (приводної). Хоча якщо ви чуєте свист або скрип, цей ремінь повинен бути головним підозрюваним. Але іноді такий звук можуть видавати й інші елементи, заміна яких може обійтися дуже дорого.

Головний підозрюваний – ремінь навісного обладнання (приводний ремінь)

Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

Приводний ремінь двигуна – це перше, що ви повинні перевірити, якщо почали чути свист, скрип з-під капота. Це може бути як переривчастий, так і безперервний неприємний звук при працюючому двигуні. Як правило, поліклинові ремінь шумить при ранковому запуску автомобіля. Свист зазвичай триває до тих пір, поки автомобіль не починає нормальний рух. Але в чому причина цього свисту?

За статистикою, багато автовласників при ТО нехтують заміною приводних ременів, змінюючи планово тільки ремінь або ланцюг ГРМ, забуваючи про поліклинових ременях. Багато автолюбителів вважають, що обрив приводного ременя не наробить великих бід, на відміну від обриву ременя ГРМ, при якому клапана можуть зустрітися з поршнями двигуна, вивівши серйозно його з ладу.

Тому дуже часто автовласники не змінюють приводні ремені до останнього. Але в деяких випадках це є помилкою. Справа в тому, що на деяких моделях автомобілів обрив приводного ременя в моторному відсіку може наробити багато шкоди. Наприклад, є автомобілі, де приводний ремінь при обриві може потрапити у повний привід ГРМ. В цьому випадку вже може лопнути ремінь ГРМ, з усіма наслідками, що випливають звідси (наприклад, приводний ремінь може потрапити в приводний ролик).

Дивіться також: 74 Поради з технічного обслуговування, які продовжать життя вашого автомобіля

На щастя, таких автомобілів небагато. У більшості випадків поліклинові ремінь не може потрапити в привід ГРМ.

Але в будь-якому випадку не варто забувати регулярно міняти ремінь генератора, водяної помпи (в деяких автомобілях водяний насос отримує крутний момент від ременя ГРМ), гідропідсилювача рульового колеса, кондиціонера. Також при заміні ременя ГРМ Порадимо міняти всі приводні ролики.

Для цього дотримуйтеся двох простих правил:

  • ремінь з кількома канавками не повинен працювати довше 100 000 км
  • При заміні ременя ГРМ і роликів варто замінити поліклиновий ремінь

Щоб усунути скрип/писк ременя генератора, кондиціонера, ГУР і т. д., зазвичай використовують примітивний метод, заснований на більш сильному натягу ременя. Тобто бувалі майстри пропонують підтягнути приводний ремінь. Це допоможе протягом деякого часу, але за умови, що натягувач має ручне регулювання. Однак перетягнувши ремінь, ви можете нанести машині більше шкоди, ніж користі. У сучасних автомобілях все частіше стали використовувати гідравлічні натягувачі приводних ременів. В таких автомобілях усунути свист ременя, підтягнувши його, не вийде.

Великою проблемою є шківи

Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

Заміна приводного ременя, як правило, обходиться недорого. Сам ремінь коштує дешево. Робота також не спустошить ваші кишені. До речі, в залежності від двигуна є автомобілі, у яких два приводних ременя. У цьому випадку за заміну ременів доведеться віддати в два рази більше грошей. Звичайно, на підсумкову вартість заміни ременів буде впливати марка і модель автомобіля. У середньому ціни на заміну привідних ременів починаються від 800-1000 рублів. Заміна ролика натяжителя ременя також обійдеться приблизно в 800 рублів. Як бачите, це не проблема.

Дивіться також: Як перевірити ремені і шланги в автомобілі

Реальні витрати для автовласника починаються, коли приходить час змінювати шківи. Основний шків встановлений на коленвале. На щастя, він зношується дуже рідко, якщо тільки не оснащений демпфером крутильних коливань. Але в разі зносу шківа готуйте круглу суму, оскільки вартість його заміни вас неприємно здивує. Частіше ж за все необхідно міняти шків генератора, шків насоса гідропідсилювача рульового колеса і кондиціонера.

Ознаки зносу шківа генератора

Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

Після запуску двигуна іноді ремінь генератора не скрипить, але після включення електрообладнання починається свист або скрип. Це може бути ознакою зносу шківа генератора. Також це може вказувати на проблеми з генератором і акумулятором. Заміна шківа генератора може обійтися від 2000 до 6000 рублів. До речі, ця робота вже відноситься до перебиранні генератора. В даний час все частіше генератори оснащуються шківом з демпфером вібрації.

Ознаки зносу шківа компресора кондиціонера

Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

Те ж саме відноситься і до шківа компресора кондиціонера, який починає пищати при запуску. При виключенні компресора писк припиняється.

Ознаки зносу шків насоса гідропідсилювача керма (ГУР)

Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

Шків насоса гідропідсилювача перевірити простіше всього. Для цього поверніть в одну сторону при заведеному моторі рульове колесо до упору, роблячи кілька глибоких поворотів знову і знову. Природно, робити це потрібно, коли машина стоїть на місці. Якщо при повороті керма до упору чуєте свист, скрип, то, цілком можливо, є сильний знос шківа ГУР або підшипника насоса гідропідсилювача. Також подібний звук може з’явитися і при зносі ременя, який передає крутний момент на ГУР.

Дивіться також: Що знаходиться під капотом вашого автомобіля: Інформація для водіїв-початківців

У появі скрипів або свистових під капотом можуть бути винні ролики і натяжитель. Ось чому їх треба міняти завжди комплектом, щоб всі приводні автокомпоненти в підкапотному просторі прослужили однаково. Також при покупці роликів і натягування намагайтеся купувати деталі одного виробника.

А якщо це не ремінь і не шківи?

Що може скрипіти або свистіти під капотом? Це не тільки ремінь

Іноді скрип і свист не пов’язаний з приводними ременями, роликами, шківами навісного обладнання і натягуванням. Наприклад, сторонній шум в підкапотному просторі може давати вентилятор охолодження двигуна. Цілком можливо, що в вентиляторі полетіла муфта.

Дивіться також: Як зрозуміти що шумить в автомобілі

Також вереск можуть давати (рідко) які-небудь компоненти приводу ГРМ. Зазвичай це інші звуки – дзижчання, шаркающие звуки або металевий шум. Однак якщо саме ця область є останнім підозрюваним джерелом сторонніх звуків в підкапотному просторі, проблема повинна бути вирішена якомога швидше. Пам’ятайте, що навіть несправний натягувач ременя ГРМ може сприяти виходу двигуна з ладу.