Самі аеродинамічні автомобілі

360

Королі аеродинаміки в автосвіті.

Аеродинаміка – це загадка світобудови, яку, звичайно, вже давно розгадали вчені, конструктори та інженери автопромисловості. З самого початку появи автомобілів в нашому світі аеродинаміка йде з ними пліч-о-пліч. Так, був час, коли автовиробники забули про важливість аеродинаміки. Особливо коли паливо коштувало дешевше, ніж алкоголь. Але сьогодні, коли бензин і дизельне паливо не радують своїми цінниками на АЗС багатьох країн, фізика твердого тіла, що рухається в повітрі, має фундаментальне значення для прискорення та підвищення ефективності автомобілів.

Нагадаємо, що коефіцієнт аеродинамічного опору повітря впливає на те, як автомобіль споживає паливо на швидкості. Це ж стосується і електричних автомобілів, для яких аеродинаміка грає першорядну роль, оскільки, чим менше опір повітря, тим менше витрачається електрику для живлення електромотора.

Завдяки розвитку аеродинаміки в автопромисловості багато автомобілі стали обтічні порівняно зі своїми попередниками. Але в історії автосвіту було чимало прикладів, коли автомобільні компанії намагалися експериментувати з незвичайними аеродинамічними формами. На жаль, в більшості випадків споживачі не оцінили те, що виходило, з причини того, що форма не відповідала духові часу.

Ми зібрали для вас найцікавіші і незвичайні автомобілі, що мають дивні аеродинамічні кузови. Деякі невдалі проекти, деякі цілком дивують навіть сьогодні.

ALFA 40-60 HP Aerodinamica Castagna

Самі аеродинамічні автомобілі

Першим в історії шоу-каром і першою спробою застосувати принципи аеродинаміки до автомобілів був аеродинамічний автомобіль ALFA, випущений в 1914 році (в ті роки марка ще не називалася Alfa Romeo).

Дивіться також: Незвичайні автомобілі, які приїхали на техогляд

Автомобіль був створений італійською компанією Carrozzeria Castagna для графа Маріо Рікотті. Кузов машини був виконаний у вигляді краплі і спирався на класичну раму.

Завдяки алюмінієвому кузову і відсутності капота максимальна швидкість цього концепту становила 120 км/ч. Коли машина пішла на серійний випуск, швидкість вже становила 139 км/ч. На жаль, точне значення аеродинамічного опору повітря цього автомобіля невідомо.

Rumpler Drop Car

Самі аеродинамічні автомобілі

На німецькому автосалоні 1921 року в Берліні австрійський дизайнер Едмунд Румплер представив свій незвичайний автомобіль, що отримав ім’я «Drop Car». Коефіцієнт лобового опору автомобіля становив 0.28 cd. Для того часу це не просто сенсація. Ви не повірите, але всього кілька років тому у багатьох сучасних автомобілів цей коефіцієнт був гірше!

На жаль, значення аеродинамічного опору повітря не гарантувало успіх автомобіля. Попит на машину був маленьким. Всього було вироблено сто автомобілів. По всій видимості, людей налякала футуристична зовнішність автомобіля.

Сьогодні у світі збереглося всього два таких автомобіля, один з яких знаходиться в німецькому музеї в Мюнхені.

Tatra 87

Самі аеродинамічні автомобілі

Представлена в 1936 році, Tatra 87 сьогодні є іконою дизайну. Завдяки добре спроектованої задній частині машини значення аеродинамічного опору становить 0,36. За тПорадицією тих років чеський автовиробник встановив двигун в задню частину машини.

Висока швидкість і низьке споживання палива були сильною стороною Татри. Для того часу це був ідеальний автомобіль для шосе. До 1950 року було вироблено 3000 автомобілів.

Saab 92

Самі аеродинамічні автомобілі

Коли Saab проектував перший автомобіль, їм знадобився досвід авіабудування, де аеродинаміка з самого початку грає важливу роль. В 1949 році компанія випустила модель Saab 92, з чудовим коефіцієнтом аеродинамічного опору повітря, що становить 0,30.

Дивіться також: От наскільки витрачається більше палива з-за вантажу на даху автомобіля

Цей автомобіль легко долав швидкість в 100 км/год, незважаючи на невелику потужність двотактного 25-сильного двигуна.

Citroën DS

Самі аеродинамічні автомобілі

Вперше представлений на Паризькому автосалоні в 1955 році, Citroën DS виглядав для багатьох відвідувачів як космічний корабель прибульців, що приземлився на Землю.

Щоб підтвердити унікальність автомобіля, в доповнення до інноваційної технології (машина мала гідропневматичну підвіску!) дизайнери створили моделі футуристичний аеродинамічний дизайн, коефіцієнт опору повітря якого становив 0,37. Це видатний результат порівняно з конкурентами того часу.

Alfa Romeo Giulia

Самі аеродинамічні автомобілі

Хтось може не повірити, що цей автомобіль має відмінні аеродинамічні характеристики, так як зовнішність класичної Alfa Romeo Giulia представлена у вигляді квадрата. Але легендарна Alfa Romeo Giulia 1962 року показала в аеродинамічній трубі унікальні результати. Коефіцієнт опору складав всього 0,34, що нижче навіть у більш швидко виглядає NSU Ro 80 (0,355), який вийшов на ринок лише через п’ять років.

Citroën GS

Самі аеродинамічні автомобілі

Ось ще один автомобіль, який при першому погляді також не вселяє довіри в аеродинамічний диво, – це Citroën GS. На його прем’єрі в 1970 році виробник оголосив, що машина має коефіцієнт опору повітря всього 0,31 cd.

Сімейний седан мав багато місця в комфортному салоні і оснащувався гідропневматичної підвіскою. Було випущено понад 2,5 мільйона автомобілів. Випуск тривав до 1986 року.

Audi 80

Самі аеродинамічні автомобілі

Компанія Audi, починаючи з 1980-х, почала встановлювати свої високі стандарти аеродинамічних характеристик, нав’язавши іншим автовиробникам нову планку. Так, спочатку була представлена Audi 100 C3, яка в аеродинамічній трубі показала коефіцієнт опору повітря 0,30 cd, а потім у 1986 році була представлена Audi 80 B3 («бочка»), яка показала коефіцієнт опору 0,29. Для довідки: вже в 1987 році нова модель Opel Omega A мала коефіцієнт аеродинамічного опору повітря 0,28. 1980-і роки можна сміливо назвати десятиліттям аеродинаміки в автопромисловості.

EV1 General Motors

Самі аеродинамічні автомобілі

Хоча компанія General Motors офіційно і не продавала свою модель EV1, а тільки здавала в оренду, цей автомобіль написав в автопромисловості свою історію. Цей автомобіль вмістив в себе як і розчарування (проект був сирий, і машина була ненадійна), так і позитив. Цей автомобіль, починаючи з 1996 року, став першим електромобілем в автопромисловості. Всього було вироблено 1000 автомобілів.

Дивіться також: 11 GIF фото які демонструють як працює аеродинаміка в автомобілях

Машина оснащувалася простими свинцевими або нікель-металогідридними батареями. Але, незважаючи на це, запас ходу у електричного транспортного засобу був приголомшливим – 230 км. І все це завдяки конструкції кузова, який мав неймовірний коефіцієнт опору повітря, що становить всього 0,19 cd.

Tesla Model S

Самі аеродинамічні автомобілі

Tesla Model S являє собою електричний автомобіль, який змінив історію автопромисловості, спрямувавши весь автосвіт розвиватися по новому шляху. І все це завдяки далекоглядності глави компанії Ілона Маска і дизайнера Франца фон Хольцхаузена, який розробив п’ятимісний седан з коефіцієнтом аеродинамічного опору повітря 0,24.

Для порівняння: у 2012 році це значення являло собою загальний світовий рекорд для масових серійних автомобілів. Такий коефіцієнт мали автомобілі Mercedes S-класу. Завдяки приголомшливій формі кузова автомобілі Тесла в ідеальних умовах можуть проїхати 400-500 кілометрів.

Mercedes-Benz А-Клас седан

Самі аеродинамічні автомобілі

До кінця нинішнього десятиліття (на даний момент) самим аеродинамічним автомобілем на ринку є седан Mercedes A-класу (модельний ряд 2018 року) з винятковою аеродинамікою (коефіцієнт 0,22 cd).

Це стало можливим завдяки комплексній герметизації кузова автомобіля (включаючи герметизацію фар), включаючи повну герметизацію днища автомобіля. У тому числі повністю ізольований моторний відсік, деталі задньої підвіски та багато іншого. Спойлери коліс ззаду і спереду були спеціально оптимізовані, щоб колеса могли обертатися з мінімальними втратами.