Росіяни в 10 разів довше стоять в пробках і в 2 рази частіше гинуть в дтп

39

Недостатній рівень розвитку міського та приміського пасажирського транспорту знижує якість життя в російських мегаполісах – впевнені автори транспортної стратегії рф

«в 4-10 разів вище втрата часу в пробках для жителів великих агломерацій в порівнянні з порівнянними за населенням зарубіжними містами» – такі дані представлені в транспортній стратегії росії на 2030-2035 роки. При цьому близько 21% федеральних доріг перевантажені, а частка швидкісних трас становить менше 0,5% загальної протяжності дорожньої мережі, що в 3-7 разів нижче в порівнянні з єс, сша, канадою і китаєм.

Ще одна нагальна проблема, піднята авторами стратегії-це високий рівень смертності в дтп. У російських мегаполісах він 1,5-2 рази вище, ніж в порівнянних за розмірами зарубіжних містах. В середньому по рф гине на дорогах 11,5 людини на 100 тис.жителів на рік. До 2030 року показник смертності планується знизити до 4 осіб на 100 тис.населення.

Але росіяни гинуть не тільки під колесами машин або в самих машинах, але і від хвороб, які ними викликані. У порівнянні з закордоном, в наших мегаполісах концентрація шкідливих викидів від двигунів автомобілів (в першу чергу – це діоксиду азоту no2) в півтора разів вище. Проблема в тому, що 55% автопарку в рф застаріло і не дотягує навіть до стандартів євро-3. А так як оновлення автопарку йде вкрай повільно, влада замислюється над введенням обмежень, які змусять водіїв відмовитися від особистого автомобіля на користь громадського транспорту.