Різниця між заявленим і фактичним витратою палива. Раніше все дуже погано

260

Чому автовиробники не поспішають писати правду про реальну витрату палива нових автомобілів.

Згідно останнім дослідженням, у 2017 році в Європі і в Росії автомобілі споживали в середньому на 39 відсотків більше палива, ніж заявлено виробником технічних характеристик автомобілів. Різниця, звичайно, лякає. Але тим не менше це все ж краще, ніж роком раніше.

А в майбутньому ситуація з реальним витратою палива може бути ще покращено у зв’язку з нещодавно внесеними методами розрахунку споживання палива того чи іншого автомобіля, які стали обов’язковими для всіх автовиробників, що виробляють автомобілі в Європі. Хоча дані про офіційну економічності автомобілів, як і раніше серйозно відстають від реальності.

Дивіться також: Чому більш швидкий розгін автомобіля іноді призводить до зменшення витрати палива

Цікаво, хто-небудь вірить в середній витрата палива, який заявляють автовиробники? Судячи за статистикою, опублікованою Дослідним інститутом Міжнародної Поради по чистому транспорту – ICCT (є незалежною некомерційною організацією зі штаб-квартирою в США), правди про витрату палива в технічних характеристиках автомобілів приблизно стільки ж, скільки м’яса в ковбасі.

До речі, ще в 2001 році, згідно з цим же дослідженням, водії під багатьох країна світу стверджували, що їх автомобілі споживають в середньому на 8 відсотків більше палива, ніж заявлено автовиробником. Найгірше, що через десятиліття ця різниця зросла до 27 відсотків – більш ніж у три рази.

Але найжахливіший показник інститут опублікував в 2016 році, коли з’ясувалося, що різниця між реальним споживанням палива новими автомобілями і офіційно заявленим становить близько 40 відсотків.

Це означає, що машина з витратою 5 л/100 км, заявленим виробником, фактично споживає на 2 літра більше. В поточних цінах на паливо при пробігу 25 000 км за рік мова йде про 22 000 рублів.

Різниця між заявленим і фактичним витратою палива. Раніше все дуже погано

Тобто якщо ви перед покупкою автомобіля вивчали його технічні характеристики з однією тільки метою дізнатися, скільки автомобіль споживає палива, щоб приблизно оцінити свої щорічні витрати на пальне, це не означає, що в реальності він буде саме таким. Насправді автовласники стикаються з іншим витратою палива, що в підсумку виливається в істотні зайві витрати.

Дивіться також: От наскільки витрачається більше палива з-за вантажу на даху автомобіля

Доброю новиною є те, що недавно ICCT поінформувала громадськість, що в автопромисловості утворилася спадна тенденція, пов’язана з розбіжністю офіційних даних автовиробників по витраті палива з реальним споживанням палива автотранспортом. Так, замість 40 відсотків різниці, зазначених в 2016 році, за підсумком 2017 року різниця склала вже 39 відсотків, що, звичайно, не набагато менше, але тим не менш, на думку експертів, викликає оптимізм.

Є надія на поліпшення ситуації з правдивістю витрати палива в технічних характеристиках автомобілів?

Насправді є. По-перше, дослідження ICCT в 2017 році проводилося ще до того, як з вересня 2018 року в багатьох країнах світу автовиробників зобов’язали тестувати свої автомобілі з використанням інструкцій WLTP, які покликані зробити офіційні дані про витрату палива більш реалістичними для споживачів. Але чи означає це, що у зв’язку з новими вимогами до автовиробників з тестування автомобілів на споживання палива в найближчі роки все зміниться, завдяки чому люди зможуть довіряти технічними даними автовиробників щодо витрат палива? Не зовсім.

Різниця між заявленим і фактичним витратою палива. Раніше все дуже погано

Справа в тому, що незалежно від того, як тепер автовиробники будуть зобов’язані тестувати свої автомобілі на споживання палива, розбіжність з реальним витратою все одно буде. Так, звичайно, нові методи тестування автомобілів дозволять скоротити цю різницю, але прибрати її все одно не вийде. На думку експертів, навіть з новими методами вимірювання споживання палива розбіжність офіційної статистики по витраті палива з реальністю в будь-якому випадку буде не менше 20 відсотків. І нехай ці дані будуть вже ближче до істини, споживачам все одно доведеться перед покупкою автомобіля завжди чекати, що в реальності споживання палива у машини буде більше, ніж обіцяє виробник.

Можна зробити заміри витрати палива так, щоб не обманювати покупців автомобілів?

Різниця між заявленим і фактичним витратою палива. Раніше все дуже погано

У всіх тестах, що визначають середня витрата палива у автомобіля є проблема, яка лежить в основі цього виду діяльності. Справа в тому, що коли ви намагаєтеся виміряти що-те, на що впливає безліч факторів, завжди готуйтеся отримати недостовірні дані, які нічого спільного не будуть мати з реальністю. Це стосується і заводських тестів, що визначають середній витрата палива того чи іншого автомобіля.

Витрата палива залежить від ваги автомобіля (тобто відіграє роль, скільки пасажирів сидить у машині, якого вони віку, скільки багажу і т. д.), від стану шин, колісних дисків, погодних умов, стилю водіння, а також від технічної справності двигуна, коробки передач та інших важливих компонентів машини.

Як ви самі розумієте, під час заводських випробувань неможливо відтворити кожну конфігурацію і кожна умова для множинних факторів, що впливають на підсумковий витрата палива в реальному житті.

Різниця між заявленим і фактичним витратою палива. Раніше все дуже погано

Ось чому ми вважаємо, що автовиробники насправді не можуть вказувати достовірні дані про витрату палива не з-за того, що просто не хочуть, а з-за того, що зробити заміри точного споживання палива для всіх можливих умов практично нереально.

До речі, в 2001 році, коли розбіжність між офіційними даними споживання палива в середньому становила 8 відсотків, це було прийнятно. Але навіть якщо різниця була б удвічі більше, багато споживачів погодились із цим. Адже треба визнати, що вона дійсно може бути із-за особливостей тестування нових моделей.

Дивіться також: Наскільки підвищення швидкості 100 км/год до 200 км/год збільшує витрату палива

Однак сьогодні ситуація плачевна. Виробники не поспішають змінювати методику вимірювання середньої витрати палива, по суті, вводячи в оману споживачів. Погодьтеся, коли різниця між заявленим витратою палива і реальним споживанням складає 39-40 відсотків, це вже ні в які рамки не лізе. Це чистої води обман. А якщо не обман, то тоді автовиробникам вже давно пора міняти методику тестів, замеряющих витрата палива у їх автомобілів.

Як ICCT вимірює реальний витрата палива?

Різниця між заявленим і фактичним витратою палива. Раніше все дуже погано

Аналітики ICCT використовують дані, надані 15-ма різними джерелами, розташованими у 8-ми європейських країнах. Це сайти, які збирають думки водіїв. Також надають інформацію американського інституту компанії з управління автопарком, різні автомобільні клуби і автомобільні журнали. У цілому інформація про реальну витрату палива надходить про більш ніж 1,3 мільйона автомобілів.