Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

298

Ось основні ознаки серйозних несправностей дизельних двигунів.

Дизельні автомобілі більш економічні, ніж бензинові. Але з часом економія палива зводиться нанівець із-за дорогих поломок дизельних двигунів. На жаль, як правило, ремонт дизельних моторів обходиться набагато дорожче бензинових аналогів. Але як розпізнати, що в дизельному двигуні з’явилися проблеми, які можуть призвести до дорогим поломок?

Помічено, що власники дизельних машин звеличують двигуни своїх транспортних засобів, вихваляючись суперэкономией палива, тільки до першої серйозної поломки. Як ми вже сказали, вартість ремонту дизельних двигунів вище, ніж бензинових агрегатів. Але будь-яка поломка дизельного двигуна, звичайно, ще не загрожує дорогим ремонтом. Все залежить від типу двигуна, марки і моделі автомобіля.

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Наприклад, одна і та ж поломка в дизельному двигуні може обійтися в кілька десятків тисяч рублів, так і в кілька сотень. Так, поломка складної системи вприскування в дизельному моторі може спустошити кишені автовласника. У підсумку за ремонт системи вприскування можна віддати не набагато менше, ніж за новий турбокомпресор.

Також, якщо вам не пощастить, навіть звичайна заміна свічок в дизельному моторі може обійтися в немаленькі гроші. Так що в більшості випадків при перших же ознаках несправності дизельних двигунів у власника є два варіанти: продати автомобіль або вкладати великі гроші в ремонт. Найчастіше власники дизельних машин вибирають перший варіант, виставляючи свої полубитые автомобілі на продаж в Інтернеті.

Але як же розпізнати серед численних дизельних автомобілів, виставлених на продаж на вторинному ринку, ті, що мають проблеми, які в майбутньому обернуться великим ремонтом і великими витратами? Для цього необхідно знати основні ознаки несправності (так звані симптоми), які явно вказують на те, що автомобілю належить дорогий ремонт. Отже, якщо ви намагаєтеся купити старий дизельний автомобіль, читайте наші поПоради, які допоможуть вам розпізнати небезпечні симптоми, що свідчать про дорогих поломки машини.

Як правильно купити старий дизельний автомобіль

1) Чорний дим з вихлопної труби

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Сучасний і ефективний дизельний двигун починає диміти чорним, коли виходить з ладу сажовий фільтр (чи він навмисно був знятий автовласником з вихлопної системи). Іноді чорна хмара диму може з’являтися при інтенсивному прискоренні автомобіля, що нормально для дизельного двигуна. У старих автомобілях, де не встановлювався сажовий фільтр, або в машинах, де він був демонтований автовласником для економії палива та збільшення потужності, занадто багато чорного диму може свідчити про неточної дозування пального або про неправильному налаштуванні вприскування в блоці управління двигуном.

Якщо в машині є проблема з уприскуванням, не виключено, що з’явилися проблеми з форсунками, які забилися сажею. В цьому випадку можна спробувати очистити паливні форсунки (якщо це реально) або замінити їх на нові (рекомендується). Але форсунки на дизельні двигуни стоять дуже дорого. Наприклад, навіть на старі дизельні Мерседеси одна форсунка для дизельного мотора може коштувати від 5000 до 26000 рублів. Як вам цінник? Так, звичайно, як хтось скаже, це ж німець, а тим більше Мерседес. Але якщо порівнювати вартість запчастин для аналогічних бензинових автомобілів, то цінники на них набагато менше, ніж для дизельних моторів.

Як ми вже сказали, наявність сильного чорного диму в вихлопній трубі може говорити про неправильних налаштуваннях вприскування в блоці управління двигуном. Зазвичай, коли параметри невірні, інжектор дизельного двигуна дозує неправильна кількість палива для подачі в двигун (найчастіше подається більше палива, ніж потрібно). В результаті двигун не здатна «переварити» велика кількість палива.

2) Шум при прискоренні

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Шум під час прискорення (коли додаються обертів двигуна), що припиняється зі зменшенням обертів двигуна, явно говорить про те, що в підкапотному просторі почала шуміти турбіна (турбокомпресор). Звичайно, є автомобілі, в яких турбіна, видаючи шум, працює справно. Але в більшості автомобілів цей тип шуму свідчить про знос турбокомпресора. Зазвичай несправна турбіна шумить у будь-який час за будь-яких прискореннях, але тільки після прогріву двигуна.

Звук, який виходить від турбіни, зазвичай означає знос підшипників ковзання турбіни, а також вказує на тертя лопатей турбіни про корпус. В цьому випадку є два варіанти вирішення питання несправності турбіни: перебирання турбокомпресора або покупка нового агрегату.

Природно, перебрати турбіну набагато дешевше. Наприклад, ось прайс-лист на вартість відновлювальних робіт дизельних моторів:

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

На жаль, перебирання турбокомпресора не завжди може врятувати турбіну. Наприклад, є із змінною геометрією турбіни, які дуже складно правильно відрегулювати, щоб домогтися заводських характеристик.

Існують турбіни, чия конструкція взагалі не дозволяє проводити встановлення ремкомплекту. Також є турбокомпресори, чия перебирання обійдеться не набагато менше, ніж вартість нової турбіни.

При виборі майстерні для перебирання турбокомпресора будьте дуже уважні. Не поспішайте. Порадимо вам для початку почитати відгуки про технічному центрі, куди ви збираєтеся віддавати турбіну на ремонт. Справа в тому, що багато дрібні автомайстерні часто при ремонті турбокомпресорів використовують дешеві китайські деталі. Також такі дрібні майстерні не мають дорогого устаткування для професійної перебирання турбін. Натрапивши на такі полугаражные сервіси, ви ризикуєте викинути свої гроші!

Це рівносильно тому, що кинути свої заощадження в бруд або калюжу. Так, звичайно, кращим рішенням убезпечити себе від непотрібних витрат буде придбати новий турбокомпресор. Але, на жаль, нова турбіна в залежності від двигуна, марки і моделі автомобіля обійдеться дуже дорого. Не всі автовласники можуть собі дозволити розщедритися на кругленьку суму. Є, звичайно, ще варіант покупки б/у турбіни, але це гра з вогнем. Тут ви по суті можете купити кота в мішку.

3) Машина смикається, і плавають обороти

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Це типова ознака зносу двухмассового маховика в дизельній машині. На жаль, ця несправність не обіцяє нічого хорошого для автовласника. Двухмассовый маховик обійдеться недешево. Наприклад, ось деякі цінники на цю запчастину:

Як бачите, ціни кусаються. І це ще не межа вартості. Найчастіше в двухмассовом маховику виходять з ладу пружини, які при запуску двигуна або при його вимиканні видають характерний металевий звук. У тому числі металеві удари можуть відчуватися і при зміні навантаження на двигун під час руху (наприклад, коли під час руху ви прибираєте ногу з педалі газу).

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Також крім пружин знос маховика може бути і в інших місцях. Наприклад, на явний знос двухмассового маховика може вказувати тріск ближче до коробки передач, який зазвичай чути на холостому ходу. При натисканні на педаль зчеплення цей тріск зникає.

При зносі маховика є також два варіанти вирішення питання: віддати маховик на перегородку або придбати новий.

4) Проблеми із запуском двигуна

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Стартер обертається, і двигун запускається з працею або з великою затримкою? На жаль, це не обіцяє нічого хорошого. Це може означати, що в системі упорскування дуже низький тиск палива, необхідне для нормального запуску двигуна. З-за низького тиску в системі упорскування форсунки змушують паливо надходити назад у паливопровід.

Далі паливо повертається в бак, замість того щоб поступати в камеру згорання двигуна. Це явна ознака несправності форсунок, які, можливо, забилися різними відкладеннями. Також це може вказувати на проблеми з ТНВД. Швидше за все, автомобілю за такими ознаками несправностей належить дорогий ремонт системи упорскування.

5) Витік масла

Пять симптомів дорогих поломок в дизельних двигунах

Капайте масла на з’єднання труб впускного колектора або в область проміжного охолоджувача може вказувати на знос турбонагнітача. Ми вже писали про витрати на переборку турбіни або при заміні пошкодженої турбіни на нову. Однак такі ознаки несправності також можуть означати загальний знос дизельного двигуна.

Якщо масло витікає з усіх можливих зазорів, замінити прокладки і сальники недостатньо. Це, можливо, означає, що в двигуні є знос кілець, які пропускають занадто багато газів у картер силового агрегату. При цьому збільшується тиск, який і виштовхує масло через всі можливі ущільнення і прокладки. У цьому випадку необхідний дорогий капітальний ремонт двигуна.