Проїхав безкоштовно по платній трасі – позбувся прав

205

Ось як оператори платних автодоріг борються з «зайцями»

«Голота на вигадки хитра» – напевно, цією приказкою можна почати дану новину. «Зайці» є не тільки в автобусах і електричках, чимало їх катається і по платним трасах. Варіантів обдурити систему вже придумано і випробувано досить багато: від примітивних – прилаштуватися до проїжджає під шлагбаумом машині «паровозиком» до вандальних – використовувати свою машину в якості тарана.

Дивіться також: Ось хто повинен оплачувати збитки, якщо винуватець ДТП невідомий

З останньої практикою і збираються почати боротися власники платних доріг. Вся справа в тому, що до недавнього часу практично на всіх пропускних пунктах стояли пластикові шлагбауми, які при наїзді на них автомобіля в основному вигиналися і відгиналися, дозволяючи зайцю прослизнути на безкоштовну дорогу, не заплативши за тарифом. При цьому на автомобілі не залишалося ніяких слідів механічного впливу. А стріла шлагбауму не отримувала пошкоджень. Як такого дорожньо-транспортної пригоди не відбувалося.

Проїхав безкоштовно по платній трасі – позбувся прав

У рідкісних випадках стріла ламалася, а пропускне обладнання ушкоджувалося – а це вже приклад класичного ДТП, і дії автомобіліста-порушника будуть кваліфікуватися за статтею 12.27 частини 2 Кпап «Залишення водієм на порушення Правил дорожнього руху місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був»: позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 1.5 років або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

При цьому дуже важливо розуміти, в першу чергу порушників, що спіймати такого втікача не становить для Державтоінспекції ніякої праці. Всі пункти справляння плати обладнані камерами, фіксується номерний знак, і у водія починаються проблеми, якщо він, протаранивши шлагбаум, виїхав на захід.

Причому, коли настане час розплати за зекономлені сотні рублів, збиток, швидше за все, доведеться виплачувати зі своєї кишені. Страхові практикують зворотня вимога про відшкодування сплаченої ними за автомобіліста суми. Тобто страховик за наслідки ДТП заплатить, але постфактум вимагатиме у страхувальника компенсацію.

Проїхав безкоштовно по платній трасі – позбувся прав

Але, напевно, не багато хто з автовласників розуміють, у яку ситуацію вони себе заганяють, таранячи і ламаючи чужу власність, тому оператори платних ділянок почали заміну пластикових, гнучких шлагбаумів на звичайні алюмінієві. Такі не отогнешь, а якщо і вийде це зробити старим способом, то стріла зламається, а на кузові автомобіля з’являться пошкодження. Тут вже в 100% випадків аварія.

Тому якщо ви з тих, хто практикував безкоштовний проїзд, постарайтеся використовувати безкоштовні траси. На «хустках» «зайцям» більше не місце.

Є штраф за безкоштовний проїзд по платній дорозі?

Проїхав безкоштовно по платній трасі – позбувся прав

Як такого штрафу в Кпап немає. Однак практика штрафів для безбілетників все ж є.

Дивіться також: Ось як в Росії почали боротися з «зайцями» на платних трасах

Зарекомендував себе спосіб наступний: встановлюється комплекс відеофіксації порушень. Перед шлагбаумом малюють стоп-лінію і ставлять світлофор. Коли «заєць» проїжджає, він одночасно з цим робить проїзд на заборонний сигнал і отримує штраф за статтею 12.12 Купап в розмірі 1000 рублів. При повторному проїзді штраф, нагадаємо, складає 5.000 рублів.