Прогар клапанів і перевитрата: українців попередили про небезпеку палива на популярній азс

23

Бензини, що випускаються компанією “стандарт ойл-2000 «для мережі азс» брсм-нафта”, можуть не відповідати вимогам державних стандартів і небезпечні для автомобілів. Такі результати опитування експертів, які оцінили рецептуру “стандарт ойл-2000«, про яку enkorr стало відомо з акцизних накладних, передають»новини лівобережжя”.

Нагадаємо, що згідно з акцизними накладними “стандарт ойл-2000«, ексклюзивного постачальника палива в мережу» брсм-нафта”, бензин а-95 виготовляється шляхом додавання в бензин а-92 до 14% мтбе, 2% риформату і 1% етанолу.

Найбільш очевидним відхиленням, яке вийде в результаті такого змішання, буде перевищення вмісту кисню.

” оскільки в рецептурі зазначено додавання 1% етанолу, а значить, таке паливо буде ставитися до виду е5, в якому норма по кисню обмежена 2,7% мас., мтбе містить 17,85% кисню, етанол — 34,36% кисню. Навіть якщо припустити, що в базовому бензині а-92 відсутній кисень, додавання такої кількості етанолу і мтбе призведе до вмісту мінімум 2,84% мас., що перевищує норму на 0,14 %«, – відповіли на запит enkorr в пат»укртатнафта”.

На ще більший вміст кисню вийшли в державній компанії «укргазвидобування».

” за теоретичним підрахунком, згідно наведений рецептурою, показник «масова частка кисню» становить 4,5% при нормі 2,7%», — йдеться в офіційній відповіді компанії на запит enkorr.

У дослідницькому центрі паливно-мастильних матеріалів відзначили, що підвищений вміст кисню негативно впливає на споживчі якості такого палива.

” для двигунів, які не мають систем регулювання лямбда-зондом, приблизно на 7% збідниться паливно-повітряна суміш. Для двигунів з системою регулювання лямбда-зондом зміна складу суміші буде компенсовано. В обох випадках приблизно на 7% зросте витрата палива”, – вважає директор центру микола худолій.

Також опитані фахівці одноголосно відзначають, що додавання 14% мтбе в товарний бензин а-92 призведе до істотного підвищення октанового числа як в бензині а-95, так і альтернативному паливі.

«для а-95 октанове число по моторному методу може збільшитися до 98 (норма для бензину а-98)«, – вважає аудитор ос» серт асу ” олександр лютий.

” додавання до бензину а-92 високооктанових добавок призведе до приросту октанового числа значно вище норми. За теоретичними розрахунками октанове число за дослідницьким методом може перевищувати норму на 10 одиниць», — наводить «укртатнафта» слова головного технолога юрія голича.

В “укргазвидобуванні” при теоретичному розрахунку виходять на 98-100 одиниць октанового числа в бензині а-95 і альтернативному паливі.

На думку опитаних експертів, паливо з такими характеристиками становить загрозу для більшості транспортних засобів в україні.

“даний бензин точно не розрахований для більшості двз, які експлуатуються на наших дорогах, а призначений для спортивних автомобілів з турбонадувом”, – говорить а.лютий.

” за рахунок більш високих температур в камері згоряння можливе прогорання в системі циліндро-поршневої групи і, як наслідок, швидкий вихід з ладу системи двигуна», — вважає головний технолог кременчуцького нпз.

Згідно з супровідними документами на паливо, розміщеними на азс «брсм-нафта», тов «стандарт ойл 2000» виробляє нафтопродукти на міні-нпз у гадячі (полтавська обл.) та на нафтобазі в с. Переяславське (київська обл.). Компанія закуповує основні обсяги товарних нафтопродуктів і сировини у тов «катма груп» — ексклюзивного постачальника нафтопродуктів для мережі «брсм-нафта».

У першому півріччі 2021 року «стандарт ойл 2000» в середньому заплатила з 1 000 л виробленого бензину а-95 104 грн акцизного збору (базова ставка становить 213 євро/1000 л, або 7 180 грн/т), з 1 000 л альтернативного палива – 503 грн (базова ставка 162 євро/1 000 л, або 5 448 грн/т). Таким чином, сплата акцизу даним виробником по бензину а-95 склала 2% від базової ставки, по альтернативному паливу — 9%. Решту розміру акцизу компанія подає на відшкодування, оскільки виробник нібито використовує підакцизні компоненти.