Позашляховик fering pioneer: кузов-ганчірка, алюмінієва рама-труну і запас ходу до 7000 км

13

Компанію fering technologies заснував британський інженер і підприємець бен скотт-геддес, у якого багатий послужний список: спільна робота над mclaren f1 з легендарним гордон мюррей, потім робота в bmw над гоночним прототипом v12 lmr, потім робота над дорожнім суперкаром з тандемною посадкою caparo t1, потім посаду технічного директора ferrari, де скотт-геддес керував розробкою гібридної моделі sf90. У 2019 році скотт-геддес задумався про власну автомобільну компанію, ніяк не пов’язану зі спорткарами: він захотів створити надійну і витривалу машину, на якій можна було б зробити кругосвітку. Зараз команда fering technologies складається з двох десятків досвідчених фахівців і вони всерйоз мають намір в першій половині наступного року почати випуск своєї першої і поки єдиної моделі з заводським індексом fp1 і комерційною назвою pioneer.

Pioneer-це рамний позашляховик з послідовною гібридною силовою установкою. Рама виконана з алюмінієвих труб і зверху, вибачте, нагадує труну, весь внутрішній простір якого може бути використано для паливного резервуара. Додаткову міцність алюмінієвої конструкції надають композитні панелі. Каркас кузова теж зроблений з алюмінію, а роль зовнішніх панелей виконує щільна водонепроникна тканина, яку неможливо подряпати, а в разі появи порізів нескладно замінити. Втім, за бажанням замовника позашляховик можна буде забезпечити і більш презентабельною на вигляд жорсткою обробкою з композитного матеріалу.

Картинок салону поки немає, але потроєний він приблизно також, як у hummer h1, тобто крісла зрушені до боків кузова, а центральна частина зайнята «залізом». У fering pioneer на ній можуть розташовуватися знімні блоки літій-титанатної акб, добре витримує екстремальні погодні умови. Ці блоки можна розмістити також над задньою віссю, якщо максимальна вантажомісткість не потрібна. У вигляді опції буде запропонована тривісна модифікація з додатковою корисною площею і більшою вантажопідйомністю.

Габаритна довжина стандартної двовісної версії – 5526 мм, ширина — 2000 мм, висота — 1974 мм, але висота може змінюватися, так як дорожній просвіт регульований: у верхньому положенні кузова він становить 800 мм і досягається за рахунок застосування колісних редукторів і вантажних 22,5-дюймових коліс, взутих в шини з високим профілем. Заявлена глибина подоланого броду – 1,4 м! повідомляється також, що pioneer зможе видертися на 60-відсотковий ухил і переїхати через перешкоду висотою до півметра.

Силова установка складається з двох електромоторів (по одному на кожну вісь), що видають сукупно 600 нм (потужність розробники не розкривають), і біодизельного двс, який, як повідомляє британський журнал autocar, запозичений у малолітражок smart – з 800 кубів робочого об’єму знімається 95 к.с. Двс механічно не пов’язаний з колесами і використовується в якості генератора електроенергії. Батарейний запас ходу складає всього 80 км, зате в гібридному режимі і з паливним баком максимального обсягу pioneer може проїхати 7000 км! споряджена маса при цьому — всього 1,5 т, вантажопідйомність — теж 1,5 т.

Fering pioneer може стати ідеальним автомобілем для рятувальних служб, що працюють в екстремальних умовах, і любителів хардкорних багатоденних оффроудних пригод. Якщо запас ходу в 7000 км не потрібен, то частина обсягу в рамі можна віддати під баки з водою. Тягова акб може стати в нагоді не тільки для їзди в безвихлопному режимі, але і для харчування спецінструментів, — її блоки можна вийняти з машини і віднести туди, куди pioneer під’їхати не може: ущелина, завал, дах будинку і т. Д. Замість дизеля smart в якості генератора можна використовувати будь-який інший мотор, а також водневий електрохімічний генератор — в такому випадку fering pioneer буде повністю екологічно чистим. Можливості для модернізації та кастомізації — найширші.

Коштувати британський pioneer буде дорого – від 150 тисяч фунтів стерлінгів (15,2 млн рублів в перекладі за поточним курсом). У рік fering technologies планує випускати по 150-200 позашляховиків.