Porsche почала будівництво заводу синтетичного пального

11

Перший камінь у фундамент заводу haru oni в пунта-аренас заклали основні партнери по проекту компанії highly innovative fuels (чилі), siemens energy і porsche. Підприємство має запрацювати в середині 2022 року і почати випуск синтетичного пального (efuel) із застосуванням енергії з відновлюваних джерел (в першу чергу, вітрової). Haru oni використовує цю» зелену ” енергію для електролізу води. Отриманий водень може бути сам по собі паливом, але він також піде на другий етап — синтез штучного метанолу при одночасному захопленні вуглекислого газу з атмосфери. І метанол цей може бути товаром, але в основному він надійде на третій етап — випуск синтетичного бензину.

План передбачає випуск “зеленого” палива в кількості 130 000 л на рік на початковому етапі з ростом до 55 млн літрів до 2024-го і до 550 млн — до 2026 року. Оскільки для його вироблення захоплюється вуглекислий газ, подальше спалювання в двс не збільшить вуглецевий слід, так як тільки відновить баланс.

Компанія porsche ще навесні почала застосовувати низьковуглецеве гоночне паливо марки esso, вироблене з відновлюваної (рослинної) сировини, в якості підготовки до переходу на синтетичне пальне.

Ми знаємо, що компанія porsche щільно займається електрокарами, але в досягненні бажаної вуглецевої нейтральності до 2030 року розраховує на комбінований підхід: електро, плюс машини з двс, але на «зеленому» пальному. Такий підхід до майбутнього автотранспорту поділяють багато компаній, від bosch до мазди. Синтезоване з ” вітру, води і повітря» пальне, замінюючи паливо, зроблене з нафти, може продовжити століття двс як таких. Тим часом чилі хоче стати провідним світовим експортером “зеленого” водню і його похідних, побудувавши установки для електролізу потужністю 5 гвт до 2025 року і 25 гвт до 2030-го.