Попередження для водіїв: якщо ви бачите пластикову пляшку біля колеса, будьте уважні

255

Ось як барсеточники і викрадачі знову почали використовувати метод з пляшкою.

У російському Інтернеті все голосніше і голосніше розповідається про добре забутому методі злочинців, з допомогою якого вони крадуть цінні речі з машини і навіть прямо на очах водія викрадають автомобіль. Що найнебезпечніше – зловмисники роблять це без будь-якого втручання в охоронну систему машини. На щастя, від цього методу, який придумали барсеточники, легко захиститися.

У свій час, коли хвиля крадіжок особистих речей з автомобілів захлеснула всі великі міста Росії (90-і і 2000-і роки), цей метод виманити і відвернути водія був досить відомий. Але потім, коли правоохоронні органи переловили майже всіх барсеточників, про це спосіб якось забули. Молоді водії, напевно, про нього навіть і не чули. Але сьогодні, коли економічна ситуація в країні чомусь почала нагадувати початок 2000-х, злочинці знову активізувалися, згадавши про «пляшці».

Так-так, для того щоб виманити автовласника з машини, злочинці поміщають звичайну пластикову пляшку між колесом і колісною аркою. Причому це робиться таким чином, щоб водій, підходячи до машини, помітив пляшку не відразу. Навіщо?

Попередження для водіїв: якщо ви бачите пластикову пляшку біля колеса, будьте уважні

Все гранично просто. Водій сідає в припарковану машину і, почавши рух, чує дивний шум (зазвичай злочинці пляшку поміщають під передню колісну арку з протилежного боку від водійського місця). Далі водій, зупинивши машину, виходить, щоб перевірити, що трапилося. Причому дуже часто це відбувається без виключення двигуна. Тобто ключі залишаються в замку запалювання. Далі все класично – злодій стрибає за кермо і їде.

Але цей спосіб крадіжки у викрадачів не так популярний. Найчастіше пляшку використовують барсеточники, для яких успіх крадіжки залежить від того, наскільки довго можна відволікати водія від салону. Нагадаємо, що зазвичай барсеточники (злочинці, які займаються крадіжками з салону автомобіля в присутності водія) працюють в групі. Одні відволікають водія, інші непомітно відкривають двері з протилежного боку і крадуть цінні речі (барсетки, портфелі, сумки, телефони, планшети, ноутбуки тощо).

Попередження для водіїв: якщо ви бачите пластикову пляшку біля колеса, будьте уважні

Пластикова ж пляшка дозволяє зловмисникам «працювати» поодинці. Для цього злочинцеві достатньо встановити непомітно пляшку між колесом і крилом (аркою), а потім спостерігати за автомобілем зі сторони, чекаючи жертву. Такі крадіжки часто відбуваються у великих торгових центрів, кінотеатрів, шкіл, дитячих садків, супермаркетів і т. д., оскільки в таких місцях легко спостерігати за жертвою, і є велика ймовірність, що водій швидко повернеться до машини.

Як можна захистити себе від такої крадіжки?

Ну, звичайно, ви ні в якому разі не повинні виходити з машини, залишивши ключі у салоні, та ще гірше в замку запалювання. Так що візьміть собі за правило при кожному виході з автомобіля прибирати ключі від машини в кишеню. Також завжди закривайте двері автомобіля, якщо вийшли з машини.

Що робити, якщо ви виявили пластикову пляшку під колесом?

Попередження для водіїв: якщо ви бачите пластикову пляшку біля колеса, будьте уважні

Якщо, підійшовши до машини, ви виявили між колесом і крилом автомобіля пластикову пляшку, то 99% за вашою машиною стежить злочинець, який хоче вкрасти ваші особисті речі з машини або викрасти сам автомобіль. Будьте уважні і обережні. У вас є два варіанти дій. Перший – нічого не робити, зробивши вигляд, що ви не помітили пляшку під колесом. Далі поверніться туди, звідки ви щойно прийшли, зробивши вигляд, що щось забули. Потім викличте поліцію, повідомивши їм по телефону всі деталі події. Цілком можливо, що це допоможе поліцейським зловити злочинця на місці злочину.

Другий варіант (самий простий і бажаний) – це прибрати пляшку, не відкриваючи двері автомобіля. Далі сядьте в машину і їдьте.

Ми просимо вас розповідати про цьому виді крадіжок всім автолюбителям. Так ми зможемо попередити про небезпеку максимальна кількість автолюбителів в нашій країні. Як бачите, добре забуті старі методи крадіжки знову в моді у злочинців. А раз такий час, то і водіям тепер потрібно бути подвійно уважними і пильними. Удачі на дорозі!