Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

457

Більшість водіїв не знають про цих отворах в автомобілі.

Зустрілися два інженера – японець і російська.
Японець: ми герметичність авто перевіряємо за допомогою кішки: якщо через пару днів кішка задихнулася, значить, машина герметична!
Українська: ми теж кішкою перевіряємо.

Садимо в машину, вранці приходимо – якщо не вибралася, значить, салон герметичний.

Народний анекдот.

Все більше людей в нашій країні стають автомобілістами. В Росії вже більше 20 років зростає автопарк країни. От тільки ті, хто вперше купив автомобіль, не знають багатьох елементарних правил догляду за автомобілем. Тим не менше навіть нові автовласники розуміють, що двигун і коробка передач в машині відіграють життєво важливу роль.

Тому всі ми стежимо за цими важливими агрегатами, охороняючи їх як зіницю ока, забуваючи про багатьох інших не менш серйозних речах. Але чи знаєте ви, що в автомобілі є багато невеликих конструкцій і рішень, які також дуже значущі і корисні? На жаль, такі речі дуже часто багато автовласників упускають з виду. Наприклад, в будь-якій машині є маленькі дренажні отвори, які грають важливу роль, але оскільки вони непомітні, багато автовласників навіть не підозрюють про їх існування.

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Однак потрібно пам’ятати, що якщо ці дренажні отвори не очищаються протягом тривалого часу, то це викликає їх засмічення, наслідки якого дуже серйозні: в машині з’являються протікання, шкідливі бактерії, які навіть можуть призвести до механічних пошкоджень окремих частин автомобіля.

Дренажний отвір паливного бака

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Багато транспортні засоби під кришкою бензобака мають в кузові дренажний отвір паливного бака, яке повинно відводити воду з-під кришки (також цей отвір відводить залишки палива, які могли потрапити під кришку, коли ви діставали паливний пістолет на заправці). Також відвід води через дренажний отвір дозволяє захистити паливний бак від попадання води.

Оскільки кришка паливної горловини негерметична, то при засміченні дренажного отвору дощова вода може накопичуватися поруч з горловиною, в результаті чого вода може потрапити в паливний бак. На жаль, щоб видалити воду з бака, в більшості сучасних автомобілів доведеться його знімати. Ось чому автовласники повинні стежити за цим дренажним отвором під лючком бензобака. Пам’ятайте, що вода в баку не тільки негативно впливає на паливо, але і є джерелом корозії бензобака і паливних систем.

Як очистити

Ви можете попросити очистити дренажний отвір під лючком бензобака, коли будете мити машину на мийці. Щоб ретельно очистити цей отвір від бруду, необхідно продути дренаж з допомогою пневматичного пістолета високого тиску, яким продувають автомобіль після миття взимку. Також ви можете самостійно прочистити дренаж під кришкою бензобака, скориставшись якою-небудь довгим дротом. Увага: дріт не повинна бути дуже короткою, інакше вона може застрягти в отворі.

Дренажний отвір у люці

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

В даний час багато автомобілі обладнані люками, які також мають на даху відповідні дренажні отвори. Зазвичай вони розташовані в чотирьох кутах звичайного або панорамного люка. Ці отвори необхідні для забезпечення герметичності люка під час дощу. Вони практично непомітні, так як приховані від наших очей. Багато автовласників в підсумку взагалі не знають, що в конструкції люка на даху є такі дренажні отвори.

Дивіться також: Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восени

На жаль, цей дренаж може засмітитися. У цьому випадку у зливні жолоби люка буде накопичуватися вода, яка в будь-якому випадку почне потрапляти всередину автомобіля. Самі знаєте, вода завжди знайде, де текти. Основна причина забивання дренажу в люку – це засмічення брудом, пилом, листям і т. д. На жаль, автомойщики майже завжди забувають про цих отворах. Найгірше, що якщо люк на даху забитий, дощова вода, просочившись в салон, може призвести до короткого замикання електропроводки машини. Також вода може потрапити під килимки в салоні, що з часом викликає корозію підлоги.

Як очистити

Якщо дренажні отвори забилися листям, то для очищення досить прибрати їх, а також протерти всі отвори вологою ганчіркою. Якщо отвори забилися всередині, необхідно використовувати довгу дріт, щоб усунути засмічення. Також можна спробувати продути дренажні отвори в люку з допомогою вакуумного пістолета під великим тиском повітря. Після прочищення всіх зливних отворів ви повинні обов’язково зробити тест, перевіривши, заробив чи дренаж. Для цього залийте в кожен отвір трохи води і переконайтеся, що вода по дренажних трубках стікає під автомобіль.

Якщо у вас не вийшло усунути засмічення дренажних отворів в люку, зверніться до фахівців.

Дренажні отвори в дверях автомобіля

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Не всі водії знають, що в дверях також є дренажні отвори, які мають властивість швидко забиватися брудом, що летить з дороги під час руху. Це може призводити до засмічення дверних дренажів. Зливні отвори у дверях, як правило, знаходяться в їх нижній кромці під гумкою. Ці отвори необхідні, щоб відводити воду, яка потрапляє всередину дверей. Якщо дренаж заб’ється, то вода може накопичуватися всередині дверей, що не тільки викликає утворення іржі, але і може пошкодити електричний механізм склопідйомників. Ось чому потрібно регулярно перевіряти дренажні дверні отвори. Особливо якщо ви часто їздите по брудній дорозі.

Як очистити

Дренажні отвори зазвичай приховані від очей. Наприклад, у багатьох автомобілях ВАЗ дренажні отвори розташовані під ущільнювачем двері. Тому, щоб очистити зливні отвори в двері, необхідно акуратно відігнути гумку. У багатьох автомобілях виробники сьогодні ставлять на дренажні отвори спеціальні заглушки у вигляді клапана. Для їх очищення необхідно зняти заглушку.

Зливний отвір в нижній частині багажника

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Більшість сучасних автомобілів мають дренажні отвори, розташовані в підлозі багажника. Природно, багато автовласників можуть не побачити ці зливні отвори навіть після довгого володіння автомобілем. Ці отвори, як правило, знаходяться під запасним колесом.

Дивіться також: Вологість в автомобілі: Як висушити свою машину

У багатьох автомобілях їх частіше два. На жаль, іноді деякі автовласники, виявивши ці отвори в багажнику, вставляють у них глухі гумові заглушки, вважаючи, що в багажнику не потрібні дірки. Багато хто навіть лають автовиробників за залишені дірки в багажнику. Але цього в жодному разі робити не можна, якщо не хочете, щоб під запасним колесом стояла вода і щоб підлога багажника зацвів за короткий час. Ці отвори виконують важливу роль, відводячи воду з багажника.

Як очистити

Обов’язково підняти запасне колесо і уважно оглянути всі дренажні отвори в підлозі. У багатьох автомобілях виробники встановлюють дренаж багажника гумові заглушки, які мають властивість швидко забиватися. На жаль, дренаж в багажнику схований від наших очей обшивкою і запасним колесом.

Нижня дренажний отвір для зливу конденсату

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Отвір для зливу конденсату з салону автомобіля, як правило, знаходиться в нижній частині випарної системи кондиціонування повітря. Конденсована вода зливається безпосередньо під днище автомобіля. Багато автовласників, які тільки нещодавно придбали свій перший автомобіль з кондиціонером, можуть несподівано виявити сліди води під автомобілем.

В результаті у них може з’явитися підозра, що автомобіль протікає. Насправді не потрібно турбуватися. Те, що знизу під автомобілем стікає вода після роботи кондиціонера, це нормально. Так і повинно бути. Конденсат в системі кондиціонування утворюється з двох причин: вода конденсується під час процесу теплообміну або з’являється в дренажній системі з вологи, що міститься всередині салону, яку система кондиціонування вивела, для того щоб зробити клімат в салоні комфортним і сухим.

Ось чому коли кондиціонер працює певний час, ви можете виявити під машиною калюжу води. Так що не лякайтеся. На жаль, з часом може забитися і цей дренаж. У підсумку після роботи кондиціонера конденсат почне потрапляти назад в салон прямо під ваші ноги (вода буде накопичуватися під килимками). Щоб перевірити, як працює дренажний отвір випарника кондиціонера, включіть кондиціонер в жарку погоду, а потім через 10 хвилин подивіться під машину. Якщо ви не побачите стікаючу воду з дренажу кондиціонера, то, швидше за все, він забитий.

Як очистити

На жаль, у багатьох сучасних автомобілях до дренажу випарника кондиціонера важко дістатися. У деяких автомобілях для очищення дренажу кондиціонера необхідно демонтувати деякі компоненти, розташовані поруч. Так що простіше звернутися в технічний центр, де фахівці проведуть очищення дренажної системи випарника кондиціонера.

Дивіться також: Що таке клімат-контроль?

Наприклад, Nissan Note, для того щоб дістатися до дренажної трубки, необхідно зняти частину вихлопної системи. Є ще, звичайно, засіб в аерозольній упаковці для очищення кондиціонера, яке може при невеликих засорах очистити дренажну трубку випарника. Але, судячи з відгуків у Мережі, цей спосіб допомагає не завжди.

Зливні отвори в моторному відсіку

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Зливні отвори в моторному відсіку розташовані в задній його частині, під нижнім краєм лобового скла, під вентиляційною сіткою. З-за розмірів цієї області моторного відсіку туди можуть часто потрапляти листя та інше сміття. Якщо не очищати простір всередині вентиляційної решітки, то зливні дренажні отвори, розташовані там, заб’ються і перестануть відводити потрапляє туди воду, яка в результаті викличе утворення шкідливих бактерій. У результаті бактерії будуть потрапляти в салон через систему кондиціонування повітря. Також в салоні буде постійно підвищена вологість.

Як очистити

На жаль, не всі можуть очистити дренажні отвори, розташовані під лобовим склом в моторному відсіку, оскільки для доступу до зливних отворів необхідно зняти досить-таки велику панель. У багатьох автомобілях зробити це не дуже просто.

Так що якщо ви не маєте досвіду самостійного заміни салонного фільтра (в деяких автомобілях він розташований якраз під лобовим склом у моторному відсіку) і не знаєте, як дістатися до дренажу, краще зверніться в автомайстерню до фахівців.

Періодично проводячи очищення дренажу в моторному відсіку, ви захистите від зайвої вологи все, що там знаходиться.

Очистка форсунок омивача лобового скла

Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Форсунки склоомивача також не часто привертають увагу автовласників. У підсумку багато автолюбителі часто ігнорують ці розпилювачі, які відіграють важливу роль у безпеці автомобіля. Ви повинні пам’ятати, що форсунки склоомивача необхідні для правильного очищення лобового скла під час руху автомобіля. Так, щітки склоочисника також дуже важливі. Але від того, як будуть працювати форсунки омивача лобового скла, буде залежати, як щітки будуть очищати скло.

А чи знаєте ви, що ці розпилювачі омиваючої рідини можуть засмічуватися? В цьому випадку якість очищення лобового скла істотно падає. Наприклад, при частковому засміченні форсунки лобове скло буде недостатньо омиватися стеклоомывателем.

Дивіться також: Що робити, якщо рідина для склоомивача залити не в той резервуар

У підсумку щітки склоочисника будуть недостатньо мокрими, що призведе до поганої очищення поверхні скла. Це не тільки скорочує термін служби щіток і лобового скла, але і безпосередньо впливає на вашу безпеку за кермом. Адже чим гірше оглядовість дороги, тим більший ризик потрапити у ДТП. Також брудне лобове скло сильно напружує очі водія, що може позначитися на його здоров’ї.

Як очистити?

Автовласники повинні регулярно чистити форсунки склоомивача, очищаючи їх від бруду. Якщо трапився засмічення, то можна скористатися тонкої швейною голкою, щоб прочистити забившийся розпилювач. Правда, будьте обережні, щоб не пошкодити носик форсунки. Крім того уникайте попадання води на форсунку під тиском на мийці. Справа в тому, що сила розпилення води на автомийці з пістолета може призвести до зміни відрегульованого на заводі кута розпилення води на скло. В цьому випадку вам доведеться вручну регулювати кут розпилення, встановлюючи початкове положення, що не дуже легко.