Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

697

Тест: чи Можна вам за кермо автомобіля?

З кожним роком в нашій країні збільшується кількість машин на дорозі. Це говорить про те, що все більше людей з пішоходів перетворюються у автомобілістів. Кожен рік ГИБДД випускає на дорогу величезну армію новачків. На жаль, через недосконалість перевірки стану здоров’я водіїв багатьом робити на дорозі нічого за медичними показаннями.

Також через відсутність щорічної обов’язкової перевірки діючих водіїв з-за неможливості у ГИБДД отримати доступ до баз Моз на дорогу кожен день виїжджає чимало водіїв, які мають протипоказання за станом здоров’я. Найпоширенішою категорією водійських прав категорія «В», яка дозволяє керувати легковими автомобілями. Ви тільки збираєтесь йти вчитися на права, розраховуючи купити медичну довідку? Не поспішайте.

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

Можливо, у вас є протипоказання для управління автотранспортом. Наприклад, замість того щоб купувати довідку в першому-ліпшому в Мережі медцентрі, де медичні висновки штампують, як діагностичні карти про проходження техогляду, для вашої ж безпеки обов’язково пройдіть перевірку у окуліста. Наприклад, чи знаєте ви, що якщо у вас дальтонізм, сісти за кермо ви не зможете? Справа в тому, що на перехрестях працюють світлофори, сигнал яких людина, яка страждає дальтонізмом, не зможе розібрати. Хочете перевірити себе, чи ви дальтоником? Тоді подивіться на декілька зображень нижче.

Тест №1

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

Отже, перед вами перший набір зображень. На цих двох малюнках в круговій схемі є декілька різних чисел. Перше число 13. Друге 8. Якщо ви не бачите, які цифри зображені на двох картинках, ви, швидше за все, дальтонік.

Якщо ви бачите тільки 1 або 3, то у вас, найімовірніше, погане колірний зір.

Тест №2

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

А тепер другий тест на дальтонізм. Що ви бачите? Якщо нічого, значить, з вашим зором все нормально. Якщо ви побачите цифру 45 на картинці, то у вас проблеми з сприйняттям зеленого і червоного кольору. Так що якщо ви бачите ці цифри, не поспішайте радіти. Перевіртеся обов’язково у окуліста. Цілком можливо, у вас червона і зелена сліпота.

Тест №3

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

У нашому третьому тесті перед вами картинка з гарним зеленим фоном. Люди з нормальним зором не можуть бачити на цій картинці число. Але ті, хто має зелену сліпоту (не бачать зелений колір), побачать чітко цифру 276.

Тест №4

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

На четвертій картинці, якщо у вас нормальний зір, ви побачите панду. Люди зі слабким сприйняттям кольорів також можуть бачити панду. Але вона буде видно не повністю (буде розмита).

Якщо ви нічого не бачите, у вас 99% дальтонізм. Обов’язково перевірте свій зір у окуліста, перш ніж здавати на водійські права. Ні в якому разі не купуйте меддовідку без проходження реального огляду лікарів. Особливо без огляду окуліста!

Тест №5

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

На п’ятій картинці люди з нормальним зором бачать корову. Ті, у кого слабке сприйняття кольору, або дальтоніки, побачать оленя.

Для довідки:

Дальтонізм – найважливіша частина первісної перевірки зору для можливості отримати водійські права. Якщо у людини сильний дальтонізм, за медичним висновком він не може бути допущений до керування транспортним засобом. У тому числі люди зі слабким колірним зором також небезпечні за кермом. Адже вони можуть переплутати червоний сигнал світлофора з зеленим з усіма звідси витікаючими наслідками. Якщо ви виявили у себе дальтонізм в цьому тесті, обов’язково перевірте свій зір у окуліста.

Перевірте по 5 картинок, чи можете ви керувати автомобілем

Стаття 23.1. Медичні протипоказання, медичні показання та медичні обмеження до керування транспортними засобами
(введена Федеральним законом від 28.12.2013 N 437-ФЗ)

1. Медичними протипоказаннями до керування транспортним засобом є захворювання (стану), наявність яких перешкоджає можливості керування транспортним засобом.
2. Медичними показаннями до керування транспортним засобом є захворювання (стану), при яких керування транспортним засобом допускається при обладнанні його спеціальними пристосуваннями, або при використанні водієм транспортного засобу спеціальних пристосувань і (або) медичних виробів, або за наявності у транспортного засобу певних конструктивних характеристик.

3. Медичними обмеженнями до керування транспортним засобом є захворювання (стану), наявність яких перешкоджає можливості безпечного керування транспортним засобом визначених категорії, призначення і конструктивних характеристик.
4. Переліки медичних протипоказань, медичних показань і медичних обмежень до керування транспортними засобами встановлюються Урядом Російської Федерації.