Ось який звук видавав Concorde при переході звукового барєру

613

Ось як «Конкорд» переходив звуковий бар’єр

«Конкорд», він же «Concorde» в оригінальному написанні – єдиний залишився на початку XXI надзвуковий пасажирський реактивний літак. Так, він, як і різноманітні реактивні штурмовики, винищувачі-перехоплювачі і бомбардувальники типу ТУ-22М3, міг розвивати швидкість перевищує швидкість звуку.

Дивіться також: Ось як це було літати на російському Конкорді Ту-144

Саме ця особливість, в підсумку призвела до завершення історії сверхпрестижной серії літаків, а не аварія над Парижем у 2000 році, як вважають багато. Він був дуже ненажерливий, вміщував дуже невелика кількість пасажирів, а маршрути, за якими були прокладені польотні траси були надзвичайно обмежені. І знаєте чому? З-за дуже потужного бавовни при переході через звуковий бар’єр.

Ось який звук видавав Concorde при переході звукового барєру

Використовуючи свої чотири форсажних реактивних двигуна (так, там застосовувався точно такий же форсаж як на військових винищувачі або бомбардувальнику), він міг комфортно літати на швидкостях понад Мах 2 (понад 2.100 км/год), на висоті близько 18 км над рівнем моря.

Так, такий екстремально швидкий метод пересування був просто чудовий для пасажирів, що летять з Нью-Йорка в Лондон або назад. 3 години і Атлантика подолана! У звичайному літаку цей шлях займає в два рази довше – близько 6-7 годин. Але крім усіх інших вищеназваних неприємних явищ, надзвуковий лайнер мав ще один нюанс – надзвичайно гучну подолання звукового бар’єру – численні ударні хвилі, що генеруються позаду нього, в момент переходу звукового бар’єру.

Те, як «Конкорд» переходив цей бар’єр мало хто чув, враховуючи, що міжнародні правила польотів літаків такого класу зобов’язували прокладати маршрут виключно над водами Атлантики і інших океанів, дивлячись за яким маршрутом слідували лайнери, щоб момент переходу на сверхзвук не було чути нікому на землі.

Єдиний шанс зберегти бавовна на відео – опинитися в човні посеред Атлантичного океану. Наприклад, як ці люди (приглушіть звук в навушниках або колонках, перш ніж подивитися відеоролик, літак був дійсно гучним):

Дуже цікавий БА-БАХ!

А ось як бар’єр долають інші літаки: