Ось як посилять відповідальність за управління автомобілем без водійських прав

195

За керування автомобілем без прав – арешт до 15 діб.

МВС виклало для громадського обговорення на порталі проектів правових актів проект федерального закону про внесення змін до Кпап РФ в частині посилення відповідальності за керування транспортним засобом водієм, що не мають на це права. Після громадського обговорення, яке триватиме до 28 листопада 2018 року, законопроект надійде для затвердження в Уряд РФ.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 12.7 КоАП РФ новою частиною 11, встановивши в ній відповідальність за повторне керування транспортним засобом особою, яка не має права керування. Так, планується карати тих, хто повторно протягом року сів за кермо без водійського посвідчення, штрафом в розмірі від 20 000 до 30 000 рублів, або арештом терміном до 15 діб, або обов’язковими роботами на строк від 100 до 200 годин.

Нагадаємо, що в даний момент за їзду без прав водія, відповідно до частини 1 статті 12.7 КоАП РФ, загрожує штраф у розмірі від 5 000 до 15 000 рублів.

У разі внесення змін у чинне законодавство водіїв, що сіли за кермо без прав, чекає те ж покарання, передбачене частиною 1 статті 12.7 КоАП РФ.

Однак у випадку, якщо водій повторно протягом року після притягнення до відповідальності за статтею 12.7 КоАП РФ сяде за кермо, їй буде загрожувати більш жорстке покарання за частиною 11 статті 12.7.

Згідно пояснювальній записці, яка додається до законопроекту, необхідність посилення відповідальності водіїв, які сідають за кермо без водійських прав, необхідна, щоб знизити кількість порушень, передбачених частиною 1 статті 12.7 КоАП РФ.

Ось як посилять відповідальність за управління автомобілем без водійських прав

За даними статистики ГИБДД, тільки в період з 2016 по 2017 рік та перші 6 місяців 2018 року за неодноразову їзду без водійських прав було притягнуто до адміністративної відповідальності 82,5 тис. чоловік.

Варто відзначити, що, за даними Державтоінспекції, 7 500 чоловік раніше затримувалися за управління автотранспортом без водійських прав 5 і більше разів. Але найгірше, що в цей же період часу з вини водіїв без водійських прав відбулося 26 тис. аварій, в яких загинуло 4 000 чоловік і 34 000 чоловік було поранено.

На жаль, на думку МВС, діюча сьогодні санкція за керування автомобілем без прав (штраф 5-15 тис. рублів) не дозволяє в достатній мірі досягати мети адміністративного покарання.

В результаті Міністерство внутрішніх справ РФ пропонує ввести посилення відповідальності за повторне керування автомобілем без водійських прав, яке, крім штрафу буде включати як обов’язкові роботи, так і арешт.