Ось як будуть штрафувати камери за їзду без ОСАГО

259

Скільки разів одна камера буде штрафувати за їзду без поліса ОСАЦВ

«Наявність ОСАГО будуть визначати за допомогою камер відеофіксації» – новина під таким заголовком ми опублікували майже три роки тому, у 2015 році. Дійсно, обговорювалася ініціатива довго, опрацьовувалася давно, підключали її до камер безліч разів, тільки спроби виявлялися невдалими – вона так і не запрацювала.

А все чому? Наскільки відомо з кількох джерел ЗМІ на даний момент, певні складнощі виникли при створенні розшукової бази автомобілів за вибіркою ОСАЦВ і спеціальної середовища роботи під проведення подібних вибірок порушників, в якій довелося синхронізувати роботу відразу декількох ланок ланцюга.

Як правило, експеримент пройде в столиці, і розпочнеться він у листопаді. «Зараз йде об’єднання баз для того, щоб розуміти, у кого є страховка, а у кого немає, – пояснили в ЦОДР. – Рішення, як та кому будуть виписувати штрафи, приймає МВС», – наводить роз’яснення ЦОДР газета «Комерсант».

Цікавий і алгоритм виявлення порушників. Водіям, думаємо, буде корисно знати, як в майбутньому камери почнуть виписувати їм штрафи. Система дійсно включає кілька складових, а саме:

Бази РСА. Російський союз автостраховиків (РСА) підготовляє дані про всіх діючих полісах ОСАГО за обумовлений термін. Добірка даних буде нести виключно технічні дані про автомобілі, ВИН і т. д., а не про власника транспортного засобу;

ГИБДД вступить на проміжному етапі. Дані страхових будуть доповнені відомостями про номер машини і передані в ЦОДР.

Справа за ЦОДР. Система фото – і відеофіксації буде використовувати надані РСА і ГИБДД дані як «базу розшуку», звіряючи номерні знаки автомобілів, що летять під камерою з цією базою.

«Якщо під камерою проїхала машина, відомостей про яку немає в «базі», то це буде розцінено як ознака порушення. Система видасть «сигнал», після чого буде проводитись повторна перевірка через запит ГИБДД страховикам про наявність чинного поліса», – йдеться на сайті «Комерсант».

Якщо дані про відсутність поліса підтвердяться, буде винесено постанову за ч. 2 ст. 12.37 Кпап з штрафом у 800 руб. через десять днів після фіксації порушення.

Ось як будуть штрафувати камери за їзду без ОСАГО

Як буде працювати система в робочому режимі, поки залишається неясним. На даному етапі вона буде проходити тестування всього на одній камері. Але, судячи з усього, штрафи будуть висилати справжні. За однією з версій, постанови будуть надсилатись після кожного проїзду автомобіля під камерою. Скільки проїхав – стільки штрафів і отримав. Наскільки цей алгоритм відповідає дійсності, дізнаємося в листопаді. Можливо, до IT-системи буде підключено відразу кілька камер.

Дивіться також: Нова вартість поліса ОСАЦВ: всі нові тарифи і коефіцієнти

Взагалі, якщо трохи задуматися… Це скільки ж штрафів може наполучать автовласник з підробленим або відсутнім в базах полісом ОСЦПВ? Навіть якщо система буде штрафувати один раз за один день… це ж тільки через 10 днів автовласник дізнається, що його зловили, і це буде лише початок сюрпризів, які обійдуться мінімум в 8.000 рублів при нинішніх штрафах. А коли їх піднімуть? А якщо законослухняний власник випадково нарвався на підроблений поліс? Загалом, питань залишається чимало.