Ось що чекає власників автомобілів старше 30 років

233

Скоро власників ретроавтомобілів чекають великі зміни

Історію треба шанувати, вивчати та зберігати. В автомобільній інтерпретації це буде означати, що старі автомобілі в жодному разі не можна відправляти на металобрухт, в ідеалі їх потрібно ремонтувати, реставрувати і виставляти для загального огляду – нехай молодь дивиться, порівнює, вникає.

Але справжній ретромобіль – це не музейний експонат, а машина на ходу, іноді покидає теплий гараж для ретропробегов. У цьому сенсі є як свої плюси, так і мінуси. Головним мінусом, безумовно, є те, що досконально невідома ступінь технічної справності машини. Десятиліття часом позначаються на «залізі» самим непередбачуваним чином, і в ході подальшої експлуатації може статися сама натуральна аварія.

Техогляд таким автомобілям пройти непросто, а за новими правилами це практично непосильне завдання, як мінімум через те, що виявлену несправну деталь знайти може бути вкрай проблематично.

Ось що чекає власників автомобілів старше 30 років

Страховики також розуміють, що подібна категорія автопарку знаходиться в області ризику, тому без докорів совісті «стрижуть» з власників по максимуму.

Є і ще один нюанс, пов’язаний з іноземними олдтаймерамі в оригінальному або відреставрованому стані. Іномарки у віці старше 30 років ввозяться до нас під статусом «культурна цінність». Така цінність буде стояти тільки в гаражі, оскільки поставити на облік автомобіль неможливо. Відповідно, і їздити на машині не можна.

Дивіться також: Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Для вирішення ряду проблем автоколлекционеров ФГУП НАМИ і Російська автомобільна федерація (РАФ) розробили проект стандарту для автомобілів старше 30 років «Транспортні засоби раритетні. Історико-технічна експертиза». Таким чином, класичні автомобілі радянського та іноземного виробництва можуть отримати спеціальні паспорти технічних засобів і номери.

Ось що чекає власників автомобілів старше 30 років

Система оцінювання не буде простою. Судячи з опублікованих газетою «Комерсант» даними, перевірку машини на відповідність ГОСТу будуть проводити експерти, акредитовані спортивною федерацією. Оцінці піддасться оригінальність деталей і рівень реставрації. Причому за кожну неоригінальну деталь планують нараховувати штрафні бали.

«Наприклад, 20 балів – за установку антени і спойлера, не застосовувалися «в історичний період використання» авто, 75 – за забарвлення не передбачений заводом колір («металік» або «перламутр»). Установка додаткових бічних дзеркал може обернутися штрафом до десяти балів, зміна конструкції карданного валу – до п’яти балів», – відзначають в «Комерсанті».

Іншими словами, як видно, вивчати старі машини будуть ретельно і професійно (якщо вдасться знайти необхідну кількість перевіряючих експертів), а за тюнінг або зміни конструкції взагалі не допустять автомобіль на дороги.

Сума штрафних балів буде залежати і від року випуску машини (вводяться три категорії: до 1946 року, 1946-1969 років, після 1970 року).

Заплановано, що у разі якщо за підсумками експертизи машина набрала менше 100 штрафних балів, на неї буде видано паспорт класичного транспортного засобу (КПТМ) і спеціальні номерні знаки з буквою «К», згідно ГОСТу, який вступить в силу в серпні.

Дивіться також: Техогляд буде залежати від кілометражу і кількості аварій: нова пропозиція

Експертиза буде платна, але її вартість поки не опрацьована.

Ось що чекає власників автомобілів старше 30 років

Власники олдтаймеров зможуть згодом розраховувати на преференції, включаючи податкові та по страхуванню. Також експерти впевнені, що автовласники зможуть проходити техогляд і, виїжджаючи на дороги загального користування, радувати спостерігачів красою ліній.

Крім того, це дозволить в’їжджати ретроавтомобілів у зони обмеження по екологічному класу, які планують ввести в Москві і Санкт-Петербурзі.