Ось чому в гостьових кишенях у дворах не можна паркуватися

264

За парковку в гостьових кишенях загрожує штраф: Роз’яснення Верховного суду.

Ви паркуєтеся біля свого будинку в гостьових паркувальних кишенях? А чи знаєте ви, що за це передбачена адміністративна відповідальність? Здивовані? Тоді ось вам подробиці судової справи, яка нещодавно розглянув Верховний суд РФ, який виніс в подальшому дивне рішення.

Отже, Верховний суд надійшла справа за позовом одного з мешканців багатоквартирних будинків, якого не влаштувало, що прямо під його вікном квартири біля будинку облаштовано гостьові кишені для паркування автомобілів. За його словами, забудовник, обустроивший кишеню, порушив ряд санітарних правил і нормативів, передбачених чинним законодавством.

Правда, у всіх судових інстанціях цей неспокійний житель багатоквартирного будинку отримав відмову в задоволенні позову. Однак Верховний суд Росії вирішив справу хоч і не на користь позивача, але роз’яснив чому жителям багатоквартирних будинків можна залишати свої машини в гостьових кишенях.

Судова колегія Верховного суду, роз’яснила, що в гостьових кишенях автомобіль можна паркувати тільки на короткий час. Ті ж, хто залишає автомобіль у гостьових кишенях на тривалий термін порушують діючі Санітарні правила.

Відповідно до мешканців багатоквартирних будинків, які паркують свої автомобілі в гостьових паркувальних кишенях, можна притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за двома статтями адміністративного кодексу: стаття 6.3 КоАП РФ – штраф у розмірі від 100 до 500 рублів і стаття 6.4 КоАП РФ – штраф від 500 до 1000 рублів.

У підсумку це рішення Верховного суду РФ ставить паркування в гостьових кишенях поза законом. Цікаво, а що робити автолюбителям, у яких у дворі крім гостьових кишень немає інших місць для паркування?

Так, ми звичайно ми розуміємо, що це не стосується Верховного суду. Але все ж варто брати до уваги те, що у багатьох будинків в Росії дійсно немає місць для законної паркування автомобілів. А потім ми дивуємося, чому багато водії паркуються на тротуарах, біля під’їзду та на газонах. Може, прийшла пора владі подумати, як поліпшити паркувальні місця біля будинків?

Довідка: Що таке гостьовий кишеню у дворі будинку?

Територія біля будинку, призначена для тимчасового паркування автомобілів гостями. Відповідно гостьова парковка не може в принципі, на думку колегії суддів Верховного суду, використовуватися мешканцями будинків. Особливо якщо гостьовий паркінг може порушити Санітарні правила.