Ось чому світлофор червоний, жовтий і зелений

784

Чому автомобільні світлофори використовують червоний, жовтий і зелений колір.

Ви коли-небудь замислювалися, чому синій колір не використовується в автомобільних світлофорах замість, наприклад, зеленого, коли пішоходам дозволено «йти», а автомобілям «їхати»? Або чому замість червоного сигналу не загоряється коричневий? Виявляється, цьому є гарне пояснення.

Ідея про те, що червоний означає «стоп», а зелений – «продовжуй шлях», вплинула на наше життя більше, ніж ви думаєте. Справа в тому, що червоний колір означає небезпеку, а зелений, навпаки, сприймається спокійно. Саме тому цей колір зазвичай і позначає можливість рухатися вперед. Але чому саме ці кольори обрані для світлофора? Чому ми щодня змушені дивитися на зелений, жовтий і червоний сигнал світлофора? Чому ми не можемо використовувати у світлофорах більш гарні кольори, ну наприклад, пурпурний або бірюзовий?

Ось чому світлофор червоний, жовтий і зелений

Важливо знати, що до того як з’явилися світлофори для автомобілів, у світі використовувалися світлофори для поїздів. Спочатку залізничні компанії використовували червоний для позначення зупинки, білий – для позначення руху і зелений – для того щоб машиніст був обережний і уважний. Як ви можете собі уявити, у машиністів поїздів були проблеми з сприйняттям кольорів світлофора, що позначають дозволяючий сигнал рухатися. Наприклад, яскраво-білий колір легко було прийняти за зірки на нічному горизонті, сливающемся з чорним небом. В кінцевому підсумку залізничні компанії майже у всьому світі замість білого сигналу, що означає дозвіл на початок руху, стали використовувати зелений колір. І так є і досі, крім Японії.

Стосовно червоного кольору, це завжди був колір, що вказує на небезпеку, задовго до того, як перші машини з’явилися в світі. Червоний – це колір довгою сонячної хвилі. Саме тому його можна побачити з великої відстані, на відміну від інших кольорів. Жовтий колір використовується для попередження водіїв, тому що цей колір має більш коротку хвилю, ніж червоний, але не такий короткий, як зелений.

Ось чому світлофор червоний, жовтий і зелений

Але, хочете – вірте, хочете – ні, жовтий колір на ранніх етапах розвитку автопромисловості навіть використовувався для позначення зупинки транспорту. Наприклад, ще в 1900-ті роки в деяких країнах реально використовували замість червоного кольору жовтий сигнал. Такі світлофори, як правило, використовували в місцевості з поганою видимістю, так як червоний колір важко побачити в погано освітленій або туманною місцевості. Але врешті-решт були розроблені матеріали з високою відбивною здатністю, що дозволило використовувати червоний сигнал в автомобільних світлофорах в будь-яку погоду і час доби.

Оскільки жовтий колір видно в будь-який час дня і погоду, шкільні автобуси у деяких країнах досі мають жовтка забарвлення кузова. Деякі дорожні знаки також мають жовтий колір. Так що коли на дорозі ви бачите жовтий колір, будьте більш обережні і уважні.