Ось чому скоро неможливо буде купити шини

323

Зовсім скоро гряде подорожчання автомобільних покришок. Але не всіх

Все навколо дорожчає і дорожчає, від мала до велика. Помітили? То курка злетить, то ціни на бензин зашкалять, про автомобілі взагалі мовчимо, тут зростання, схоже, не припиняється з самого 2014 року. Нещодавно ми навіть проводили порівняння того, скільки коштували автомобілі десять років тому і сьогодні. Перевірте результати, ви будете неприємно здивовані:

Наскільки подорожчали автомобілі за 10 років: флешмоб «#10YearChallenge»

Податки, акцизи, збори та підвищення кваліфікації, підвищення, підвищення… Навесні минулого року ми писали матеріал про те, Чому для багатьох росіян з 2019 року автомобільна гума стане недоступна

У цій статті ми розбирали розпорядження Уряду РФ №792-р від 28 квітня 2018 року «Про затвердження переліку товарів, що підлягають обов’язковому маркуванню контрольними знаками», згідно з яким деякі товари стають обов’язковими для маркування засобами ідентифікації.

Серед широкого списку, крім тютюнової продукції, взуття, фотоапаратури та предметів одягу, непомітно затесався параграф «Шини та покришки пневматичні нові». Цей маневр, на думку влади, зможе допомогти в боротьбі з контрафактним товаром. Але думки суспільства та експертного співтовариства діаметрально протилежні – держава не зможе ефективно протистояти лавині контрафакту таким способом, а лише обрубит частина так званого паралельного імпорту, з-за якого в країну потрапляють товари без дозволу правовласника. Але це не становить весь потік заборонених товарів.

Цитата з раніше опублікованої статті на нашому сайті:

«Але допомагає маркування товарів зниження частки контрафакту в країні? На жаль, ця міра не зупиняє ввезення фальсифікату в країну. Достатньо відвідати кілька великих оптових ринків в Москві, щоб зрозуміти, що маркування хутряних виробів, введена в Росії, не призвела до зникнення з прилавків підроблених шуб, шапок, жилетів і т. д.»

За даними експертів, шини в 2019 році подорожчають на 15-20%

Все це означає, що витрати на виробництво, при обов’язковому маркуванню шин, стануть вище, а це потягне за собою ріст роздрібних цін для кінцевого споживача. За даними аналітиків, вартість шин після введення законопроекту значно підніметься. Здавалося б, час ще є, адже обов’язковою ця маркування стане лише з кінця розпочатого року, за планами – з 1 грудня 2019. Але не все так просто, адже спочатку було вирішено провести експеримент, і він почнеться ну зовсім скоро – з 1 березня. Даний проект вже розміщений на сайті публікації проектів нормативно-правових актів: посилання.

Ось чому скоро неможливо буде купити шини

Згідно з текстом постанови, метою експерименту є:

апробація повноти і достатності механізмів маркування засобами ідентифікації шин та покришок пневматичних гумових нових для забезпечення протидії незаконному ввезенню, виробництву та обігу шин та покришок пневматичних гумових нових, а також підвищення збирання митних і податкових платежів. Організація ефективної взаємодії органів державної влади. Оцінка ефективності та результативності інформаційної системи, використовуваної в цілях проведення експерименту. Визначення технічних можливостей інформаційної системи та її подальшого розвитку та інше.

Учасники обороту шин та покришок пневматичних гумових нових беруть участь в експерименті на добровільній основі. Тому поки що у вигляді експерименту маркуватися стане не вся гума, а відповідно, подорожчає не вся гумовотехнічна автомобільна колісна продукція.

Дивіться також: Новий список моделей автомобілів, що потрапили під податок на розкіш у 2018 році

Крім шин, експеримент Мінпромторгу з маркування торкнеться вироби легкої промисловості: одяг з натуральної та комбінованої шкіри, жіночі трикотажні блузки, пальта, рушники і т. д.

Думка експерта:
За словами менеджера з оптового продажу автомобільних шин компанії Сервіс-АСТ, Олега Прибылова, в першу чергу в Росії подорожчає імпортована гума зарубіжних виробників.

Справа в тому, що згідно з планами Мінпромторгу витрати на маркування шин, які виробляються в Росії буде субсидирована урядом (тобто держава планує сплатити шинним заводами обладнання для маркування гуми), але ніякої допомоги від держави не передбачається при маркуванні шин, імпортуються з-за кордону.

У підсумку, у разі введення маркування, імпортні шини можуть подорожчати на 10-20 відсотків. А під це підпадає більшість шин преміального сегмента, які незважаючи на вартість користуються популярністю у росіян, завдяки свої характеристиками, зносостійкості і якістю.