Ось чому найдешевший кросовер краще позашляховика на асфальті

245

Новий Suzuki Jimny виявився некерованим на дорозі: «лосиний тест»

Не відкриємо Америки, якщо скажемо, що старі невеликі позашляховики Suzuki Jimny попередніх генерацій були відмінними джипами і показували просто чудові показники там, де дорогами навіть не пахло. Але поряд з прекрасними показниками на бездоріжжі у них був і вкрай неприємний мінус, який в сьогоднішній гонці за безпекою може зіграти з міні-позашляховиком поганий жарт: «Джимни» ніколи не мав нормальної керованістю на асфальтованих дорогах. Все ускладнювалося в моменти, коли треба було зробити екстрений маневр.

Різке перестроювання, гальмування або об’їзд перешкоди, відомий під назвою «лосиний тест», попереднім поколінням Jimny давався з великими труднощами. Вірніше, міні-позашляховик з разу в раз провалював його. Хочете дізнатися, як повів себе в подібному тестуванні новий «Джимни»? Цей відеоролик відповість на ваш логічне запитання:

Коротенько нагадаємо, що даний вид тестування передбачає перевірку стійкості автомобіля в момент проведення екстремальних маневрів. Тест перевіряє, як автомобіль веде себе при різкому об’їзді раптово виниклої перешкоди. При цьому одним з головних умов тестування є перевірка повернення автомобіля в строго задану початкову смугу руху. Стандартно показником якості є швидкість повернення на початкову траєкторію без збивання конусів – чим вона вище, тим, відповідно, краще.

Як видно, на швидкості 76 км/год Suzuki Jimny мало не перекинувся, тоді як багато інших кросовери і навіть мінівени показували куди як більш високі результати. Як мінімум їх точно не можна назвати небезпечними для життя автомобілями:

Приклад того ж тіста для мінівена Opel Combo 2018

На 76 км/год «Джимни» 2019 модельного року не зміг завершити цей маневр. Як зазначили проводили тест пілоти, «рульове управління реагувало повільно, вимагаючи від водія дуже рішучих дій, мінусом було й низьке зчеплення шин з асфальтовим покриттям».

В принципі, для такого складного тесту цей результат передбачуваний. Не кожен автомобіль здатний бездоганно подолати складності на високих швидкостях. В якості прикладу наведемо більш пристосовані для доріг загального користування моделі на зразок Mazda CX-3 2018:

Як видно, в деяких випадках субкомпактний кросовер не тільки «брикає», але навіть не здатний повернутися на початкову траєкторію

Jimny також не зміг не збити конуси на швидкості 71 км/ч, але, знизивши швидкість до 68 км/год, формально тест пройшов. Однак як «японець» зробив це, складно описати словами. Буквально здавалося, що ще мить – і машина перевернеться, зачепившись краєм обода за асфальт, або просто вискочить на черговому етапі подібного «козління», завалившись на бік:

Ось чому найдешевший кросовер краще позашляховика на асфальті

Я б точно не хотів перебувати в цій машині в даний момент

Стандартна «змійка», навпаки, показала цілком прийнятні результати. Невеликий позашляховик показав помірні крени, що хоч і вносить коригування для зміни траєкторії, але не є серйозною проблемою.

Дивіться також: Новий позашляховик Suzuki Jimny розчарував в краш-тестах

Підсумок випробувань експертів був наступним:

«Таким чином, новий Jimny, використовує рамне шасі, на відміну від інших субкомпактних кросоверів з несучим типом кузова, є поліпшенням у порівнянні зі своїми попередниками. На помірних швидкостях реагує краще».

Не будемо оскаржувати результати тесту, але додамо від себе кілька пояснень:

1. На наш погляд, тестування показало, що різкі маневри для подібних автомобілів в цілому протипоказані і, на жаль, можуть посилити небезпечну ситуацію з об’їздом раптово виниклої перешкоди, в тому числі з-за дорожніх нерівностей або снігу.

2. Щоб уникнути складнощів, ми б Порадили не перевищувати встановленої швидкості і, відштовхуючись від дорожньої обстановки, занижувати швидкість руху. На всяк випадок. Не радійте тому, що ви їдете на сучасному автомобілі, а не на УАЗ-469 – на керованість і безпеку це не дуже впливає.

3. Якщо ви знаєте, що не будете виїжджати за межі доріг загального користування, а позашляховик вам потрібен виключно для іміджу, відмовтеся від його придбання на користь кросовера. Тому що проблема зі швидкісним маневруванням спостерігається не тільки у Jimny, але і в інших відомих позашляховиків:

2016 Тойота Хайлюкс не змогла пройти «лосиний тест»

Ну а що стосується позашляхових властивостей, то в них Jimny дійсно хороший, це доводить дане відео: