Ось чому іржа на гальмівних дисках не повинна вас лякати

320

Чому навіть на дорогих автомобілях з’являється іржа на гальмівних дисках?

«Я ненавиджу, що гальма машини завжди іржавіють», – часто кажуть мені багато водіїв. Ви також, напевно, звертали увагу на гальмівні диски свого автомобіля і помічали, що дуже часто їх зовнішній вигляд залишає бажати кращого із-за іржі, що утворюється на поверхні дисків.

Особливо це дратує автовласників дорогих машин. Причому від цього не застраховані навіть ексклюзивні супердорогі автомобілі. І, на жаль, нам доведеться змиритися з цим. Навіть якщо ви володієте дорогою машиною.

Наприклад, гальмівні диски навіть в дорогих спорткарах, таких як Porsche 911 (на фото вище), сприйнятливі до утворення оксиду заліза Fe2O3 (іржа, нагріта до певної температури).

Раніше я ніколи не розумів, чому багатьох водіїв так турбує іржа на гальмівних дисках. Адже це внутрішня частина автомобіля, яка, в принципі, не впливає на термін служби автомобіля, ні на його зовнішній вигляд. Але нещодавно я звернув увагу на дорогий Porsche 911 Carrera 4S:

Ось чому іржа на гальмівних дисках не повинна вас лякати

Це дуже красива машина з ціною більш ніж у 8 млн рублів. За ці гроші в цьому легковому автомобілі має бути все ідеально. Але цей цінник ще не межа. У Porsche є спеціальна програма Exclusive, яка дозволяє покупцям індивідуально персоналізувати свій автомобіль з допомогою унікальних кольорів кузова, інтер’єру і варіантів обробки.

Як ви розумієте, доплативши до 8 млн рублів ще енну суму, ви отримаєте суперэксклюзивный Porsche, який буде єдиним у своєму роді.

У Porsche 911 Carrera 4S все ідеально – фари, фарба, колеса – чорт візьми, навіть шини і нижня частина кузова – це межа досконалості автомобільної інженерії та дизайну. А тепер увага: вся ця розкіш не може приховати ось це:

Ось чому іржа на гальмівних дисках не повинна вас лякати

І якщо у звичайних автомобілях такий зовнішній вигляд гальмівних дисків – це нормально, то в ексклюзивному Porsche – це моветон. Але закони фізики і хімії неможливо скасувати. Чавун плюс волога плюс кисень плюс трохи тепла – і ви гарантовано отримаєте іржу на кожному гальмовому диску в найкоротші терміни.

Особисто для мене немає нічого страшного, коли на гальмівних дисках є трохи іржі. На більшості автомобілів це не виглядає естетично неприємно. Але багатьом водіям це не подобається. І на деяких автомобілях іржаві гальмівні диски дійсно виглядають жахливо. Ось приклад Volkswagen GTI:

Ось чому іржа на гальмівних дисках не повинна вас лякати

Ох, вже ця іржа:

Ось чому іржа на гальмівних дисках не повинна вас лякати

Ось якщо такі гальмівні диски ви бачите на звичайній версії VW Golf, це виглядає цілком нормально. Але коли ми говоримо про потужному автомобілі особливої серії, іржа на дисках дійсно псує всі відчуття від машини.

Рятують від іржі вуглецево-керамічні гальмівні диски? Так, звичайно, гальмівні диски з цього матеріалу мають більш високий захист від корозії в порівнянні з звичайними залізними дисками. Але подібні гальмівні диски зустрічаються в автосвіті дуже рідко. І навіть в дорогих автомобілях, наприклад таких як Porsche 911, досі використовують звичайні сталеві гальмівні диски.

Багато компаній покривають свої гальмівні диски антикорозійним шаром, але це дійсно захищає тільки центральну втулку і зовнішні краї диска від корозії, оскільки ця захист досить-таки швидко відшліфовується гальмівними колодками практично зі всієї поверхні диска.

Втім, на щастя, від іржі на гальмівних дисках можна швидко позбутися – досить трохи проїхати на машині після її простою і декілька разів натиснути на педаль гальма і гальмівні диски знову стануть блискучими, як дзеркало.

Проте я визнаю, що трохи дивно бачити іржу на автомобілі люкс-класу. Особливо на Porsche 911. А вас турбує іржа на гальмівних дисках?