Ось чому датчик палива у всіх автомобілях бреше

337

Чи знаєте ви, що датчик палива в машині неточний?

Ви коли-небудь замислювалися про точність показання датчика палива на приладовій панелі вашого автомобіля? А чи знаєте ви, що у всіх автомобілях цей датчик насправді не завжди показує правдиву інформацію? Особливо коли стрілка датчика показує менше півбака.

Напевно багато автолюбителів помічали, що якщо залити повний бак, то перша половина бака витрачається набагато повільніше, ніж друга половина. І це не психологічний ефект. Вся справа в неточності датчика палива. Деякі з них мають неточність, навмисно створеної автовиробниками. Таким чином автовиробники змушують водіїв заправитися набагато раніше, перш ніж реально в баку майже не залишиться палива.

Дивіться також: Ось чому ви не повинні їздити на автомобілі з порожнім баком

Справа в тому, що повністю пустий паливний бак може пошкодити паливний насос, який дорого замінити. Іншими словами, подібна неточність датчика палива необхідна, щоб водій, думаючи про те, що бак порожній, заправився як можна швидше, хоча по факту в баку ще може бути 6-15 літрів палива, яке охолоджує паливний насос.

Ось чому датчик палива у всіх автомобілях бреше

Іншим важливим фактором, що впливає на неточність датчика рівня палива, є конструкція датчика палива і форма паливного бака. Пристрої рівня палива в баку дуже прості, і вони не особливо змінилися за останні 60 років.

У баку сучасних автомобілів стоять потенціометричні датчики: важільні і трубчасті. В обох датчиках в якості чутливого елемента використовується поплавок, який знаходиться на поверхні палива. Поплавок, як правило, виготовляється з пінопласту. Також в автопромисловості застосовується порожниста пластмаса і тонкий метал.

Важільний датчик

Ось чому датчик палива у всіх автомобілях бреше

Фото: autodromo.ru

У важільному датчику рівня палива в баку поплавок скріплений металевим важелем із рухомим контактом регульованого дільника електричного напруги, змінним резистором. Цей дільник необхідний для створення опору току. Перевага: цей вид датчиків може застосовуватися в будь-яких паливних баках.

Трубчастий тип датчика

Ось чому датчик палива у всіх автомобілях бреше

Фото: avtomotoprof.ru

Трубчастий датчик палива використовує трубку, в якій рухається поплавок. Паралельно в датчику також розташовані проводу опорів, на яких замикаються контактні кільця на поплавці. Цей вид датчиків більш точним при коливанні палива в баку (наприклад, коли автомобіль їде по купинах, з гори на гору і т. п.). Мінуси: цей вид датчиків може застосовуватися лише на деяких формах паливних баків.

На жаль, незалежно від виду використовуваних датчиків палива в баку завжди існує різниця між фактичним рівнем палива і рухом резистора через кутового переміщення важеля. Справа в тому, що рівень палива падає по мірі витрачання вертикально. Але поплавок датчика, по суті, рухається по маленькій дузі з-за особливостей конструкції.

Ось чому датчик палива у всіх автомобілях бреше

Так що точність датчиків палива залишає бажати кращого. Чому автовиробники за останні 60 років істотно не добилися поліпшення точності показань рівня палива в баку? Як ми вже сказали, це було не потрібно. Звичайно ж, якби автовиробникам це було потрібно, вони б вже давно оснастили автомобілі більш точними датчиками. Але, повторимося, неточний показник рівня палива дозволяє примушувати водіїв заправлятися раніше часу.

Адже, погодьтеся, коли стрілка на приборку наближається до порожньому баку, ми психологічно починаємо відчувати себе за кермом некомфортно. У нас з’являється високий рівень тривожності, і ми поспішаємо швидше на АЗС, щоб заправити свій автомобіль. Тобто неточність датчика палива, по суті, мотивує нас дозаправитися раніше часу, тим самим знижується ризик пошкодження паливного насоса, системи інжектора і, можливо, двигуна при деяких обставинах.

Дивіться також: Залили неправильне паливо: що тепер?

Зазвичай про низький рівень палива автомобіль попереджає нас повідомленням інформаційної системи, а також на приборку спалахує жовта лампа. Але ми з вами знаємо, що на палаючій лампочці ми легко можемо проїхати ще не один десяток кілометрів. Ось тут ви можете подивитися, скільки автомобіль може проїхати на палаючій лампочці.

Кінцевим результатом недостовірності паливних датчиків в автомобілях є наша безпека. Адже ця неточність дозволяє нам завчасно заправити автомобіль і почувати себе впевнено та комфортно за кермом. В таких випадках ми найменше нервуємо за кермом. У ситуаціях, коли ми їдемо на порожньому баку, ми, навпаки, починаємо нервувати, що впливає на наше водіння, на жаль, не в кращу сторону.