Ось чому бензин буде дорожчати: альтернатива чи ГБО?

237

Як держава вирішила посадити всіх автомобілістів на газову голку

За доплату від держави поставлять газ в автомобіль. Міненерго розробило федеральної підпрограми «Розвиток ринку газомоторного палива», в рамках якої планується субсидувати розробки автомобілів, що працюють на газі.

І якщо немає нічого дивного в тому, що планується закуповувати таку техніку для муніципальних і комунальних потреб, то ось компенсація витрат на установку ГБО в автомобілі таксі та пасажирським перевізникам, а вже тим більше приватним автовласникам, за переведення автомобілів на газ – це вже серйозна заявка!

Таким чином, програма буде стимулювати переобладнання автотранспорту та техніки спеціального призначення віком не більше 5 років для використання з газомоторным паливом.

У міністерстві запропонували субсидувати по 27 тис. руб. власникам легкових автомобілів. Про це пишуть «Известия» https://iz.ru/856654/timur-khasanov/gaz-naroda-perevod-avtomobilei-chastnikov-na-gbo-oplatit-gosudarstvo, ознайомилися з проектом. При цьому вартість переобладнання при переході на ГБО відповідає 90 тис. руб. Цікаво, що в міністерстві прогнозують, що компенсацією за установку ГБО в першу чергу скористаються власники приватного транспорту, близько 80%.

Власники легкого комерційного транспорту отримають 48 тис. руб., автобусів малої місткості (довжиною до 8 метрів) – 63 тис. руб., інших автобусів – 111 тис. руб., вантажівок – 114 тис. руб., а магістральних тягачів – 147 тис. руб.

Кошти будуть виділені з федерального бюджету, і кошти чималі – 187 млрд рублів на п’ять років.

Особливий автомобільний шлях Росії

Ось чому бензин буде дорожчати: альтернатива чи ГБО?

У той час, коли весь світ йде по шляху розвитку електрокарів і гібридних машин, у нашої країни, як видно, свій особливий шлях розвитку автомобілів і примеряемого в них газомоторне палива. Але це і логічно, адже тільки відомих запасів «блакитного палива» Росії вистачить на 100 років. Чому б цим не скористатися?

Дивіться також: Новий адміністративний регламент про внесені зміни в конструкцію автомобілів

Тим більше видобуток газу простіше, швидше, а значить, і дешевше, ніж тієї ж нафти. Звичайно, пересадити всіх на газ – це золоте дно для нашого бюджету, так і, природно, для газовиків. І, як бачимо, перші кроки в цю сторону вже здійснюються.

ДОВІДКА: Середня вартість встановлення ГБО: близько 20 тис. рублів і вище, аж до 50 тис. рублів, плюс витрати на оформлення. Нагадуємо, що оформляти обладнання потрібно в будь-якому випадку. Інакше можуть анулювати реєстрацію ТЗ через незаконного внесення змін у конструкцію автомобіля.

Щоб цього не сталося, потрібно пройти встановлену законом процедуру, яка обійдеться власнику в суму близько 10 тис. рублів, але зробить внесені в конструкцію зміни законними.


Нагадаємо, що для цього потрібно:


1. Необхідно звернутися в сертифіковану випробувальну лабораторію, де буде пройдена попередня експертиза. Експерти повинні визначити, чи буде безпечним встановлюється на конкретний автомобіль обладнання.

2. Автолюбитель повинен звернутися в ГИБДД, де після огляду транспортного засобу буде отримано дозвіл на установку обладнання. В даному випадку ГБО.

3. Третій етап – встановлення ГБО в автосервісі. На СТО повинні видати офіційні документи про проведені роботи.

4. Відвідування пункту техогляду – четвертий пункт порядку.

5. Знову експертиза у випробувальній лабораторії – все обладнання правильно поставили на СТО?

6. Після цього потрібно ще раз з’їздити в ГИБДД, де спочатку отримати свідоцтво про відповідність транспортного засобу із змінами вимогам безпеки і зареєструвати нову конструкцію автомобіля.

Нагадаємо, що з 1 липня 2019 року вступає новий ГОСТ, у зв’язку з чим оформити зміну конструкції буде можливо тільки при обов’язковому відвідуванні випробувальної лабораторії з оглядом автомобіля. Подробиці: Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

Чому із зростанням кількості автомобілів на газ буде дорожчати бензин?

Ось чому бензин буде дорожчати: альтернатива чи ГБО?

Наша держава у будь-якому випадку буде стимулювати встановлення ГБО на автотранспорт. На жаль, нічого хорошого ринок бензину і дизельного палива через даної тенденції не чекає. А це означає, що цінник на заправках паливних компаній по мірі збільшення кількості автомобілів на дорогах, обладнаних газовими системами, поповзе вгору. Рано чи пізно наблизившись до європейських показників вартості цього виду палива.

З часом ціна на газ теж зросте

Ось чому бензин буде дорожчати: альтернатива чи ГБО?

У майбутньому вартість газу також зросте. Причому дисконт (різниця вартості 1 літра бензину і 1 літра газу) скоротиться. Ця тенденція добре проглядається в призмі недавнього подорожчання газомоторне палива, що встановив у кінці минулого року антирекорд за інтенсивністю росту вартості. Ось матеріал RG.RU на цю тему: Ціни під тиском

Дивіться також: Спрощена установка ГБО на автомобілі, але автолюбителі не відчують серйозних змін

«За січень-вересень газомоторное паливо (ГМТ) в Росії подорожчало на 40,9 відсотка, повідомив Росстат. Ціна літра наблизилася до 26 рублів проти менш 19 рублів на початку року», – говорилося на сторінках «Російської газети» восени минулого року.

Середні ціни на газове паливо в Московському регіоні на момент написання статті становлять близько 23 рублів, на бензин АІ-92 – близько 42 рублів, на дизель – 46, 47 рублів

Незважаючи на різноманітну економічну підоснову на поточному порядку денному, багатьом зрозуміло, з якої причини влада розпочинає програму з розвитку газомоторне палива в країні. Продаж ресурсів – це дохід і, по всій видимості, значно більш прибуткова справа, ніж торгівля електроенергією споживачів. Навіщо знищувати цілу галузь, якщо є можливість розвинути і перезавантажити її, тим більше газове паливо – екологічне та має цілий ряд переваг, в тому числі для автомобілістів.

Ось чому бензин буде дорожчати: альтернатива чи ГБО?

Не даремно Володимир Путін у своєму зверненні до Федеральних Зборів ясно дав установку про необхідність переходу на газ. Так що ні про які електрокарах і масовому ринку гібридів можна і не мріяти в найближчому майбутньому. Подобається це комусь чи ні.

Альтернативна точка зору представника Порше

Ось чому бензин буде дорожчати: альтернатива чи ГБО?

Втім, не всі автоексперти вважають шлях газового розвитку єдиним для Росії. Минулого тижня глава Porsche в РФ дав інтерв’ю Mail.ru: Глава Porsche: Росія на порозі змін

В інтерв’ю він зазначив, що навіть у західних країнах курс на гібриди на здвоєному джерелі енергії – це лише тимчасове явище. Курс узятий на електромобілі.

Так от, на запитання журналіста про те, чи буде в Росії багато електромобілів, Томас Штэрцель відповів наступне:

На даний момент в Росії сектор електромобілів розвинений слабо: продажі нових машин вимірюються лише десятками. Але необхідно розуміти, що цей глобальний тренд, Росія не зможе уникнути. До того ж електромобільності тісно пов’язана з цифровізацією і можливостями зв’язку, а з цієї точки зору Росія значно більш розвинена, ніж багато країн Європи. Навряд чи вам вдасться знайти в Європі більш цифровий місто, ніж Москва! Вже зараз можна сказати, що московські влади взяли твердий курс на електрифікацію та цифровізацію системи громадського транспорту.

Але іноземці рідко коли розуміли нашу країну. Тому прогноз навіть такого високого посадового іноземної особи може і не збутися. Дійсно, наша країна в усьому і завжди йде своїм шляхом.