Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

276

Рухаючись вперед на двох колесах: мототехнологии.

Останні 12 місяців були досить захоплюючими в світі мотоциклів. Ми вирішили згадати і розповісти вам про найкращих нових технологіях, экипировках і про багато іншого, що не повинно залишитися без уваги тих, хто захоплюється мотоциклами. Отже, ось найцікавіші мототехнологии 2018 року, які повинні вас зацікавити.

Чим запам’ятався рік у світі мото? Ну звичайно, дивними технологіями, які стали проникати в цей світ. Наприклад, можна сміливо стверджувати, що 2018 рік став роком електричних технологій не тільки в автосвіті, але і в світі мотоциклів.

Але це не єдині дивні технічні ідеї, які дивували у 2018 році.

BMW експериментує з 3D-печаткою

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Компанія BMW в цьому році показала концептуальні рішення з 3D-друку. Так, був представлений мотобайк з рамою, виготовленою по технології 3D-друку. Скелетна форма рами свідчить про те, що вона була розроблена в процесі генеративного проектування.

Bosch представив систему підрулення

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

У травні 2018 року компанія Bosch здивувала своєю інноваційної реактивної технологією, яка являє собою бічну подруливающую системи допомоги водієві мотоцикла.

Ця система дозволяє без участі водія вирівняти мотобайк, для того щоб повернути його на правильну траєкторію руху.

Компанія MV Agusta представила спортивний байк, оснащений коробкою з подвійним зчепленням

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

В автосвіті вже давно набирають популярність коробки з подвійним зчепленням (механічна КПП без педалі зчеплення). Компанія MV Agusta вирішила популяризувати подібну технологію і в світі мотоспорту, представивши спортивний байк з відцентровим зчепленням.

Дивіться також: Принцип роботи зчеплення для новачків: Відео

Це перша в світі мото повна система автоматичного зчеплення, яка була інтегрована виробником мотоциклів в серійну модель. Система відцентрового зчеплення запобігає зупинку двигуна, вимикаючи зчеплення, коли обороти двигуна падають на рівень холостого ходу. Коли обороти збільшуються, зчеплення включається, дозволяючи водієві стартувати без використання важеля зчеплення.

Мотоцикл KTM 1290 Super S Adventure з адаптивним круїз-контролем і системою попередження знаходження об’єктів у сліпих зонах

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Також влітку 2018 року компанія KTM представила на своєму туристичному байку 1290 Super S Adventure систему адаптивного круїз-контролю і систему контролю сліпих зон. І хоча ці системи ще не з’явилися на серійної продукції компанії KTM, ми впевнені, що автомобільні технології неминуче прийдуть і в мотомир. Нагадаємо, рано чи пізно багато автомобільні технології приходили в мотомир. Це був лише питання часу.

Автономний мотоцикл BMW R1200GS, оснащений автопілотом

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Якщо говорити про автомобільні технології, то, напевно, автономні автомобілі – одна з найбільш складних і важких технологій, які коли-небудь намагалися створити інженери і конструктори в автопромисловості. Але за останні роки ці технології просунулися дуже далеко. Сьогодні вже нікого не дивує автопілот автомобілів Google і Tesla, коли ще 10 років тому про таких технологіях можна було прочитати лише в оповіданнях Айзека Азімова.

І ось тепер автономні технології проходять в мотомир.

Дивіться також: Новий мотоцикл 2017 Suzuki GSX-R1000

Як і в минулому році, коли Yamaha представила автономний байк з мотоботом на борту, 2018 рік здивував нас автономним мотоциклом. Так, в цьому році показала свій мотоцикл з автопілотом компанія BMW. Мова йде про байку BMW R1200GS. Під час випробування автономного байка на трасі він здавався якимось привидом.

Електро-Мотоцикл «Урал»

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Порадував любителів мотоциклів і наш вітчизняний «Урал», який представив мотоцикл з коляскою. Але це не простий мотобайк. Цей електричний мотоцикл з коляскою, виконаний у класичному стилі. У результаті В перший же день після дебюту байка на його покупку записалося понад 1000 осіб.

Дивіться також: Мотоцикл «Урал» обзавівся літаючим дроном в колясці

Прототип нового байка створений на базі існуючого мотоцикла «Урал сТ».

Акумулятор, двигун, привід, який отримає електробайк, буде поставляти компанія «Zero Motorcycles», яка випускає електричні мотоцикли.

Мотоцикл «Команч» для бездоріжжя

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Випускник Стенфордського університету з аерокосмічної інженерії Дак Штайерт створив незвичайний позашляховий байк з трьома різними двигунами (у тому числі з електродвигуном). Байк оснащений позашляхової незалежною підвіскою. Максимальна швидкість байка складає 180 км/год.

Шолом Feher ACH-1 з кондиціонером

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Feher ACH-1 являє собою шолом, оснащений системою кондиціонування. Цей шолом не тільки виглядає красиво, але і охолоджує голову мотоцикліста, тримаючи клімат всередині шолома на комфортної для людини температури. Головний плюс – скло шолома ніколи не запотіває.

Ще одне рішення для охолодження голови в шоломі

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Компанія BluArmor Helmets в цьому році представила знімний повітроохолоджувач, який за лічені секунди можна встановити на більшість полнолицевых шоломів. Ця коробочка посилає освіжаючий повітря всередину шолома, охолоджуючи його, для оптимальної температури голови байкера.

Адаптивне освітлення для мотоциклів

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

В цьому році одна з краудфандинговых компаній представила інноваційну систему адаптивного освітлення для мотобайків. Система в якості прикладу була встановлена на байк BMW K1600GT. Нова система оптики автоматично регулює промінь фари, який автоматично зсувається при проходженні поворотів, що робить нічну їзду легше і набагато безпечніше завдяки додатковій видимості.

Карбоновий суперлегкий і суперміцна мотоциклетний шолом SportModular

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

В цьому році був представлений приголомшливий вуглецевий шолом SportModular, який не тільки виглядає приголомшливо, а й має величезні переваги перед тПорадиційними шоломами. По-перше, він суперлегкий. По-друге, дуже міцний. Шолом випустила компанія AGV.

TMC Dumont

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Цей незвичайний байк з 36-дюймовими колесами оснащений 300-сильним двигуном Rolls-Royce. Цей байк-саморобка був представлений в рамках чемпіонату світу з кастомам АМС.

Royal Enfield Concept KX

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Компанія в цьому році представила приголомшливий концепт-кар Concept KX. Приголомшливий дизайн байка, у якого швидко з’явилося чимало шанувальників. Виробник байків просто зобов’язаний запустити Royal Enfield Concept KX серію.

Watkins M001

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Цей польський байк можна сміливо назвати «епічне інженерне цікавість». Лазерна різка з листової сталі і оснащення двигуном BMW, а також рульова конструкція з центральним розташуванням робить Watkins M001 приголомшливим прикладом видатної інженерної думки, яка народилася на задньому дворі у гаражі. Але в цьому немає нічого поганого. Багато приголомшливі технології в нашому світі були придумані в гаражі.

Sarolea Manx7

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Так, електричні технології ще не захопили мотомир. Але багато хто сьогодні переконані, що вже не за горами революційні прориви в області електрифікації мотоциклів. На жаль, поки мотоцикли з электротехнологиями дуже дороги.

Більшість людей не можуть дозволити собі такі дорогі іграшки. Це не означає, що електричні байки – питання тільки далекого майбутнього. В цьому році ми побачили безліч захоплюючих прототипів і невеликих серійних электробайков. Тим не менше про те, що електротехнології остаточно прийшли в світ мотоциклів, говорити ще рано.

На фото вище дорогою електричний байк Sarolea Manx7, представлений у цьому році.

Байк Arc Vector за $ 117 000

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

На виставці EICMA (Міланський міжнародний мотосалон) у листопаді поточного року був представлений електробайк Arc Vector вартістю 117 тис. доларів. Цей мотоцикл поставляється разом з шоломом з доповненою реальністю, на склі якого проектується важлива для мотоцикліста інформація. Також байк оснащується спеціальним тактильним жакетом з зворотним зв’язком.

Harley-Davidson Livewire 2020

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Компанія Harley-Davidson, щоб вижити на сучасному моторынке, пішла ва-банк, вирішивши налагодити серійний випуск електричних байків. На думку компанії, електропродукція повинна омолодити бренд і залучити до нових байкам безліч молодих покупців.

Дивіться також: П’ять найкрутіших мотоциклів з 2017 Tokyo Motor Show

Так, вже з наступного року у продажу з’явиться байк Livewire 2020. Він виглядає приголомшливо і повинен стати, безумовно, по-справжньому класним електричним стритбайком, випущеними великим мотобрендом. До речі, розподільча мережа та клієнтський досвід компанії Harley-Davidson не мають собі рівних в усьому світі. Тому цілком можливо, що саме компанія Harley-Davidson дасть світової поштовх до революції електричних мотоциклів.

Фінська мотобайк від компанії RMK

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Фінська команда під назвою RMK працює над дійсно гарним проектом, який повинен стати багатообіцяючим. Мова йде про электробайке RMK E2, який використовує дуже круту систему заднього приводу. У найближчі місяці компанія обіцяла розповісти про новому мотоциклі докладніше.

Електричний мотобайк Sur-Ron Light Bee

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Коли справа доходить до доступних электробайков, то, безумовно, в цьому році Sur-Ron Light Bee підпалив мотомир.

Так, це мотоцикл, який оснащений 8-сильним електромотором. Це дуже доступна іграшка, яка викликала справжній переполох серед любителів пострибати на мотоциклі по бездоріжжю.

City Slicker

Огляд технологій для мотоциклів 2018 року

Ну і нарешті минибайк, який конкурує зі скутерами. Електробайк створений для коротких поїздок. Це найдешевший у світі електричний мотоцикл.