Офіційно: їзда щільно тільки уповільнює трафік, створюючи пробки фантомні

209

«Притиратися» до впередиидущему автомобілю не варто – тільки збільшите час в дорозі

В автомобільному світі всі ми з ними стикаємося. Вони вічно поспішають, «притираються» до твого заднього бампера буквально впритул, сигналять, моргають і взагалі намагаються змусити рухатися потік швидше. Їх називають «торопыгами» – вони невід’ємна частина автомобільного світу в будь-якій країні, в будь-якому великому місті. Вони думають, що допомагають їхати трафіку швидше, але насправді є його головними перешкодами.

Якщо ви коли-небудь зустрічалися з «фантомними пробками», або критичними уповільненнями руху, які, як здається, не мають очевидної причини, знайте, що їх створили любителі їхати поруч. Про це не раз заявляли дослідники з різних країн. Про кількох наукових роботах ми вже розповідали на сторінках нашого інтернет-видання:

Головна причина виникнення фантомних пробок

Чому з’являються автомобільні пробки: вчені відповіли на питання

Чому пробки іноді утворюються без причини?

Немає нічого більш чаруючого, ніж цей симулятор трафіку: відео

Сьогодні ми вирішили випустити пам’ятку, що містить норми поведінки на дорозі, які дозволять вам і вашим колегам» по транспортному потоку не перевантажувати трафік непотрібними заторами. Ось основні поПоради, які допоможуть не створювати проблем ні собі, ні іншим:

1. Не притирайтесь до бампера автомобіля попереду. Їхати від цього швидше не станете, а от дратувати інших водіїв будете, що поступово призведе до зниження темпу пересування, зайвої витрати нервів і створення аварійних ситуацій.

2. Не перебудовувати занадто часто без видимих причин. Це ще один варіант виникнення заторів. Один автомобіль різко перебудовується, інший різко гальмує, за ним третій, четвертий – і пішло-поїхало… Утворилася пробка!

3. Різке гальмування. Ефект той же, що від раптового перестроювання. Викликає різкий збій у крихкій рівновазі трафіку.

Як уникнути пробок

Офіційно: їзда щільно тільки уповільнює трафік, створюючи пробки фантомні

Щоб уникнути появи неочікуваних пробок, необхідно наявність автомобільної культури у водіїв. У всіх водіїв, а не більшості. На практиці мається на увазі, що відстань між автомобілями – від заднього бампера, що від переднього – має бути достатнім для проведення плавних маневрів без різких гальмувань або перестроювань. Чим плавніше буде рух і чим стабільніше буде дотримуватися відстань між автомобілями протягом всієї довжини трафіку в залежності від швидкості руху, тим менше буде сповільнюватися цей самий потік.

Пам’ятайте про цих простих порад і не створювати незручностей собі і оточуючим вас людям.