Офіційно: Porsche прощається з дизелями

238

Porsche більше не буде випускати дизельних автомобілів

Дизельні мотори виробництва Audi більше не буде поставлятися на складальний конвеєр Porsche. Про це офіційно і остаточно заявив німецький виробник престижних німецьких спорткарів. Напрямок розвитку нинішніх і майбутніх моделей було орієнтоване на бензинові силові агрегати та їх гібридні замінники. Цю доктрину вдруге визнав відомий на весь світ виробник. До речі, якщо ви вважаєте, що з часом німецькі спорткари стануть суто електричними – розслабтеся – такого не буде. Принаймні у найближчому майбутньому.

Porsche офіційно приєднується до групи автовиробників-відщепенців, які відходять від виробництва дизельних моделей транспортних засобів, особливо в Європі. На початку року Порше вже підкреслював свою рішучість у справі відмови від дизельних моторів: На Porsche більше не будуть ставити дизельні двигуни

Але тоді припущення здавалося менш реалістичним в плані реалізації, чим воно виявилося насправді. Сьогодні вже стало відомо, що виробник спортивних автомобілів дійсно пішов ва-банк, адже він вкладе без малого $7 млрд. на розвиток виробництва електрифікованих моделей до 2022 році. Це стане основою для його стійкого зростання в майбутньому, зазначив автовиробник.

Збільшення інвестицій в електрифіковані транспортні засоби підтримується конкретними офіційними даними. Так, Porsche розповіли, що 63 відсотки моделей Panamera, що продаються в Європі, є гібридними моделями. При цьому попит на дизельні Porsche постійно падає. Відбувається це не тільки в Європі, а по всьому світу. У 2017 році глобальна частка дизельних Porsche становила всього 12%.

Відмова Порше від дизеля продиктований реальним зниженням попиту

Офіційно: Porsche прощається з дизелями

З такими цифрами для марки розумно відмовитися від дизельного палива, продовживши рух вперед. Крім того, для виробника спорткарів було б дивно робити ставку на економічні дизельні моделі. Коли мова заходить про спортивних змаганнях – бензинова версія все ж залишається поза конкуренцією для моделі на ДТ.

Крім того, їх перший повністю електричний спортивний автомобіль «Taycan» здається багатообіцяючим і збирається взяти світ спорткарів штурмом.

Офіційно: Porsche прощається з дизелями

Ось як роз’яснив ситуацію Олівер Блум, генеральний директор Porsche AG:

«Porsche не демонізує дизель. Воно є і буде залишатися важливою рухової технологією. Однак ми, як виробника спортивних автомобілів, для якого дизельне паливо завжди відігравало другорядну роль, прийшли до висновку, що ми хотіли б, щоб наше майбутнє було без дизельного палива. Природно, ми будемо продовжувати піклуватися про наших існуючих «дизельних клієнтів» на тому професійному рівні, який вони очікують».

Дивіться також: 5 автомобілів, які були зроблені за допомогою Porsche

У той час як дизельне паливо тепер йде з портфеля Porsche, ті, хто не готовий прийняти електрифіковані автомобілі, поряд з пуристами спортивних автомобілів, можуть поки спати спокійно – бензинові версії залишаться в основі автовиробника з Штутгарта.

Офіційно: Porsche прощається з дизелями

Марка «Порше» продовжить оптимізувати свої бензинові мотори. Це можна зрозуміти з заявою, що “емоційні і потужні спортивні автомобілі будуть продовжувати відігравати важливу роль у портфелі продуктів Porsche”.