Новий скандал з ДПС: мигалки все ж викликають вседозволеність?

228

Інцидент за участю кортежу губернатора Володимирській області: відео

Ми вже не раз говорили, що проблема «мигалок» – це проблема в головах людей, на яких покладена велика відповідальність. Буває так, що клинить можновладців і вони починають витворяти на дорогах таке, що тільки тримайся! Чому в Росії потрібно заборонити спецсигнали для багатьох структур

Новий скандал з ДПС: мигалки все ж викликають вседозволеність?

Ось один з недавніх випадків. Відео було розміщене на відеохостингу YouTube тільки вчора, але його вже почали активно обговорювати не тільки у коментарях під відео, але і показувати в ЗМІ. Ось які подробиці були опубліковані телеканалом ren.tv:


Житель Володимирській області в соцмережах поскаржився на патрульний автомобіль, що пересувався по трасі М-11 в напрямку Нижнього Новгорода.


«Нас наздоганяє патрульний автомобіль і сигналить, ми його пропускаємо і перебудовуємося відразу за ним, а виявляється, це супровід. Ох, що він почав витворяти на дорозі: різке гальмування, виляння на засніженій трасі, образа на нашу адресу».

Ось повне відео інциденту, опубліковане на телеканалі «Росія 24»:

Відео взято з YouTube-каналу «Росія 24»

Як влучно підмітив один з коментаторів під ніком Iren Fone,
«Треба було пропускати ОБИДВІ машини, патруль і наступну за ним. ДПС не хотіли «вчити» водія, вони хотіли, щоб він не вставав в ряд між ними і машиною губера. Незрозуміло поведінка фур на дорозі в лівому ряду😏 Слово «дебіл» ДПС вживає не по справі. Сказали б у оральник, що слід пропустити обидві машини, проблем би не було».

Звичайно, організовану колону переривати не можна, проте не зовсім ясно, чи рухався автомобіль губернатора в однині або кортеж складався з кількох автомобілів, а це важливо, адже в «Загальних положеннях» ПДР прописані відмітні особливості організованої колони:

«Організована транспортна колона» – група з трьох і більше механічних транспортних засобів, наступних безпосередньо один за одним по одній і тій же смузі руху з постійно включеними фарами в супроводі головного транспортного засобу з нанесеними на зовнішні поверхні спеціальними кольорографічними схемами та увімкненими проблисковими маячками синього і червоного кольору.

Якщо за патрульної їхав лише один автомобіль, природно, водій автомобіля з відеореєстратором не міг знати, що це кортеж, тому відповідальність за всі образи і тим більше створення аварійної ситуації може лягти на плечі співробітників ДПС.

За повідомленням УМВС по Володимирській області:


«За фактом опублікованого 11 лютого на ряді інтернет-ресурсів відео з участю працівників Державтоінспекції … призначено проведення службової перевірки з метою встановлення всіх обставин інциденту. В даний час екіпаж ДПС, який здійснював супровід, усунений від виконання цих обов’язків».

Загалом, буде проводитися перевірка. Але до яких наслідків це приведе? Хто буде покараний – водій «Рено» або патруль? А ви як думаєте?